PL: Tadić asistirao, Čelsi ne može ni sa igračem više!

Dominacija "Pevaca", četvrti vezani poraz Evertona. Sporo i dosadno - nova Konteova kriza u Čelsiju! Prethodna dva "krizna perioda" italijanski menadžer je preživeo, ali Čelsi igra sve lošije i čini se da su sada na udaru "zvezde" tima koje je Konte izveo već nakon sat vremena igre. Asistencija Dušana Tadića. Fudbaleri Totenhema ubedljivo su trijumfovali na Vembliju protiv Evertona sa 4:0 u meču 23. kola Premijer lige. Ekipa Sautemptona remizirala je na gostovanju protiv Votforda 2:2, u 23. kolu Premijer lige.

Fudbal 14.01.2018 | 08:15
Reprezentativac Srbije Dušan Tadić odigrao je dobar meč za "Svece", a kod drugog gola je i sâm bio delom zaslužan.

Gosti su do gola prednosti došli u 20. minutu kada je Džejms Vord-Praus zatresao mrežu.

Long je poslao loptu u kazneni prostor, ona je posle odbitka došla do veznog igrača koji veoma smireno reagovao i posla loptu u gol.

Do drugog pogotka čekalo se 24. minuta. Pri kraju poluvremena, Sautempton je izveo dobru kontru, lopta je u šesnaestercu došla do Tadića koji je nesebično dodao do Prausa, a ovaj postigao drugi gol na meču.

U nastavku gosti su uspeli da ispuste prednost. Prvo je Grej u 58. minutu smanjio na 2:1, a potom je u 90. minutu Dukur doneo izjednačenje Votfordu (2:2).

Fudbaleri Čelsija odigrali su bez golova sa Lesterom na Stamford Bridžu. "Plavci" su skoro pola sata igrali sa igračem više, pošto je u 68. minutu Čilvel zaradio drugi žuti karton.

Ipak, ekipa Antonija Kontea nije uspela da postigne gol, a realno gledano nije ni zaslužila. Lester je u nekim situacijama bio i opasniji, međutim ni oni nisu uspeli da dođu do gola.

Antonio Konte "preživeo" je dve rezultatske krize u Čelsiju; prvu na startu sezone 2016/17, a drugu na početku aktuelne takmičarske godine, da bi treća, u kojoj će opet svi "tražiti njegovu glavu", nastupila već u prvim danima nove godine.

Čelsi ni u četvrtom meču u 2018. nije pobedio, a treći put uzastopno nije dao ni gol!

Sporo, dosadno i bezidejno igrali su "plavci" i protiv Arsenala i Noriča u kup takmičenjima, a još bezopasniji bili su ove subote protiv Lestera.

ČELSI - LESTER 0:0

"Lisice" su odigrale fantastično prvo poluvreme, Mahrez i Vardi su "izluđivali" Čelsijev vezni red i odbranu, ali su sreća i Tibo Kurtoa zaustavili tim Kloda Puela u nameri da rani aktuelnog šampiona. Nije se mnogo promenilo ni u nastavku meča, sve do crvenog kartona Bena Čilvela u 68. minutu kada je Čelsi preuzeo posed, ali ni iz njega NIŠTA nije uradio.

Videli smo pokušaje Kantea i Bakajoka, igrača kojima golovi nisu "dužnost", dok su oni kojima je to "obaveza" bili daleko od prave šanse.

Prvi put od kada je došao u Čelsi, u leto 2016. godine, Antonio Konte napravio je sve tri promene u prvih sat vremena meča; rano je morao povređenog Garija Kejhila da zameni Andreasom Kristensenom, da bi nezadovoljan učinkom povukao Edena Azara i Seska Fabregasa sa terena i umesto njih poslao Vilijana i Pedra.

Ni oni nisu uspeli da "drmnu" ekipu.

Kada su u pitanju ostali rezultati, Sautempton je u poslednjem minutu ispustio pobedu protiv Votforda (2:2) koju je u prvom poluvremenu golovima najavio Džejms Vard-Praus, s tim da mu je za drugi pogodak asistirao srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Radovao se ipak Luka Milivojević čiji je Kristal Palas savladao neugodni Barnli (1:0), a naš vezista odigrao je svih 90 minuta u dresu "orlova".

Formu je podigao Marko Arnautović koji je postigao gol i dve asistencije u pobedi Vest Hema nad Hadersfildom (4:1), dok je pobeda pripala i VBA u duelu sa Brajtonom (2:0). U remiju Njukasla i Svonsija (1:1) opet nije bilo Aleksandra Mitrovića.

Luka Milivojević odigrao je 90 minuta u pobedi Kristal Palasa nad Burnlijem, 1:0. Gol kojima su domaći igrači došli do trijumfa postigao je u 21. minutu Sako.

Ubedljivu pobedu ostvarila je ekipa Vest Hema koja je sa 4:1 savladala Hadersfild. Golove za "Čekićare" postizali su Nobl (25), Arnautović (46) i Lancini u 56. i 61. minutu.

Trijumf je ostvarila i ekipa Vest Broma koja je sa 2:0 pobedila Brajton, dok su Njukasl i Svonsi odigrali 1:1.

Dominacija "Pevaca", četvrti vezani poraz Evertona. Fudbaleri Totenhema ubedljivo su trijumfovali na Vembliju protiv Evertona sa 4:0 u meču 23. kola Premijer lige.

Totenhem je dominirao tokom čitavog meča u kom se Everton držao samo tokom prvih pola sata. Kada gol Vejna Runija nije priznat zbog ofsajda u 22. minutu to je bio znak za Totenhem da krene u akciju.

Zaigrali su bolje, a rezultat je bio vidljiv nekoliko minuta posle pogotka Runija. Son se u 26. minutu našao na pravom mestu posle lopte Serža Orijea i pogodio za 1:0.

Od tog trenutka kreće terenska inicijativa i dominacija "Pevaca" čiji je Son bio posebno razigran. Pogodio je i stativu a po levoj strani je bio konstantna pretnja.

Koliko je Son opasan, video je i Keni u 47. minutu kada ga je korejski internacionalac okrenuo i krenuo da hita sam ka golu. Uspeo je da šutira, lopta je prošla pored Džordana Pikforda i na nju je natrčao Hari Kejn koji je za svaki slučaj ubacio loptu u mrežu za 2:0.

Gosti su se žalili da je bio ofsajd, ali Posonovi pomoćnici ništa nisu signalizirali. Treći gol kojim je Kejn prestigao Tedija Šeringema po broju premijerligaških golova za Totenhem, "Pevci" su dali u 59. minutu kada je sa desne strane loptu ubacio Erik Dajer, a Kejn uz malo sreće povisio na 3:0.

Kristijan Eriksen je pobedu potvrdio u 81. minutu meča pa se Totenhem izjednačio sa Liverpulom po broju bodova (44), "Redsi" su trenutno četvrti, a Totenhem je peti.

S druge strane, Everton je deveti sa 27 bodova, a protiv Totenhema je nastavio post od pobeda četvrtim uzastopnim porazom od čega su tri bila u PL i jedan u FA kupu.

Kejn ide i ruši rekorde, Totenhem u naletu! Tedi Šeringem više nije najbolji strelac Totenhema u Premijer ligi...

Totenhem se potpuno "podigao" nakon teškog poraza od Sitija!

"Građani" su održali "čas fudbala" ekipi Maurisija Poketina 16. decembra (4:1), a od tada su "pevci" vezali četiri pobede i remi u Premijer ligi. U novom trijumfu na "Vembliju" dobili su i najboljeg strelca u istoriji kluba.

Hari Kejn je sa dva nova pogotka postao najbolji strelac Totenhema u Premijer ligi prestigavši tako Tedija Šeringema od koga sada ima gol više - 98!

Ovim trijumfom nad Evertonom, Totenhem je došao do 44 boda, koliko ima i četvrtoplasirani Liverpul, s tim da ekipa Jirgena Klopa još uvek nije igrala svoj meč 23. kola. Ujedno se nadaju da će preskočiti i Čelsi koji je samo remizirao protiv Lestera.

TOTENHEM - EVERTON 4:0 (1:0)

"Slavljeničko veče" najboljeg napadača reprezentacije Engleske, koga će Totenhem teško zadržati ukoliko nastavi ovoliko da se ističe, obeležila je i odlična partija južnokorejskog reprezentativca Sona koji je učestvovao kod dva gola.

Everton se "držao" prvih dvadesetak minuta, imao i poništen gol nakon udarca Vejna Runija, ali od tada kreće bolja igra domaćina.

Oštar centaršut Orijea u gol je pretvorio Son u 26. minutu, da bi Južnokorejanac posle "piruete", kojom je prevario Kenija, na gotovo identičan način asistirao Hariju Kejnu. Englez je do drugog gola na meču došao uz malo sreće nakon pasa Erika Dajera.

Totenhem nije "smanjio gas" do kraja meča, pa se posle izuzetne akcije Sona i Delea u strelce upisao i Kristijan Eriksen.