ШПА: Барса чека Кутиња и рутински побјеђује - 3:0!

Барселона наставила где је стала у 2017. години. Фудбалери Барселоне наставили су серију победа у Ла Лиги у у 2018. години, а сада су били бољи од Левантеа – 3:0.  Каталонци без проблема савладали Леванте, дан после озваничења доласка Бразилца.  Барсина рутина, Суарез стигао Етоа - бравуре Тер Штегена! Барселона без већих проблема савладала Леванте -3:0.

Фудбал 07.01.2018 | 20:00
Барселона је тако седмог јануара и даље једина непоражена екипа у свим такмичењима, највише захваљујући Лионелу Месију који је наставио голгетерски низ.

Аргентинац је у 12. минуту уз мало среће поготком крунисао сјајну акцију са Ђордијем Албом, којем је послао лопту кроз ваздух, а он му главом спустио на волеј.

Претходно је гостујући тим неколико пута запретио из контри и полуконтри, најчешће преко нападача Боатенга, али је након постигнутог поготка домаћин потпуно преузео контролу на 'Камп Ноуу'.

Ређале су се прилике Каталонаца, близу постизања поготка били су Меси, Усман Дембеле и Суарес, да би се на промену резултата чекало све до финиша првог полувремена. Масћерано је послао дубинску лопту на десну страну до Серђија Роберта, овај из прве вратио у казнени простор где је уругвајски нападач примио и из полуволеја је послао у супротне рашље.

Само пет минута касније Меси је наместио волеј Ракитићу, лопта је прозујала поред леве стативе, а после петнаестоминутне паузе Валвердеови играчи су спустили ритам.

Ипак, у 65. минуту Шакел Мур је имао изузетну прилику, када је остао сам испред голмана Тер Стегена, али је немачки чувар мреже нестварно реаговао и сачувао мрежу. Тада су отклоњене дилеме око победника, па је Барселона рутински привела меч крају.

Коначан резултат у последњем минуту поставио је Паулињо Безера који се по ко зна који пут нашао на правом месту и лагано спровео Месијеву асистенцију иза леђа голмана Ојера.

Овим тријумфом вицешампион Шпаније учврстио се на првом месту табеле са 48 бодова, девет више од другопласираног Атлетика и 11 више од Валенсије која је трећа. На четвртој позицији је Реал Мадрид са 31 бодом и две утакмице мање.

Српски репрезентативац Саша Лукић на терену је провео свих 90 минута.

Ишчекујући долазак Фелипеа Кутиња у свлачионицу, фудбалери Барселоне без превише труда чувају убедљиву предност на врху табеле Примере.

Головима Лионела Месија и Луиса Суареза, Каталонци су већ у 38. минуту уписали још једну "тројку" и улепшали вероватно последњу утакмицу Хавијера Маскерана у дресу "Блаугране", пред одлазак у Кину.

Незаустављиви Паулињо поставио је у надокнади времена коначних:

БАРСЕЛОНА - ЛЕВАНТЕ 3:0 (2:0)

Десетковани гости представили су се у веома добром издању и не могу бити разочарани својим наступом, иако нису искористили шансу да бар ублаже пораз. Српски интернационалац Саша Лукић био је члан стартне поставе и одиграо је цео меч.

Екипа Ернеста Валвердеа сачувала је овим тријумфом великих девет поена предности у односу на Атлетико и чак "плус 17" у односу на Реал, који је одиграо две утакмице мање.

Барсина рутина и још једна победа ка коначном циљу - титули! Било је повремено и спорог ритма, било је и одрађивања посла, али Валвердеов тим је без већих проблема савладао Леванте - 3:0.

Каталонци су против тима, за који је сасвим солидно одиграо Саша Лукић, имали и озбиљне дефанзивне пропусте. Међутим, са неколико бравура голман Барселоне Тер Штеген је убио наду Левантеа да може до позитивног резултата.

Неће дуго памтити овај меч навијачи Барселоне, али хоће Луис Суарез. Он је постигао 162.првенствени погодак у дресу Блаугране и престигао Етоа на шестом месту листе најбољих стрелаца Барселоне у домаћем шампионату.

Суарез је погодио мрежу Левантеа у 38.минуту на асистенцију Роберта. Управо су бекови били озбиљна снага Барселоне у данашњем мечу. Тако је Жорди Алба одлично центрирао Месију за вођство у 12.минуту.

Тачку на меч ставио је Паулињо, седмим голом у сезони.

Тренер Валверде указао је шансу од првог минута Дембелеу, али су се у игри младог Француза видели трагови дуге паузе.