ŠPA: Barsa čeka Kutinja i rutinski pobjeđuje - 3:0!

Barselona nastavila gde je stala u 2017. godini. Fudbaleri Barselone nastavili su seriju pobeda u La Ligi u u 2018. godini, a sada su bili bolji od Levantea – 3:0.  Katalonci bez problema savladali Levante, dan posle ozvaničenja dolaska Brazilca.  Barsina rutina, Suarez stigao Etoa - bravure Ter Štegena! Barselona bez većih problema savladala Levante -3:0.

Fudbal 07.01.2018 | 20:00
Barselona je tako sedmog januara i dalje jedina neporažena ekipa u svim takmičenjima, najviše zahvaljujući Lionelu Mesiju koji je nastavio golgeterski niz.

Argentinac je u 12. minutu uz malo sreće pogotkom krunisao sjajnu akciju sa Đordijem Albom, kojem je poslao loptu kroz vazduh, a on mu glavom spustio na volej.

Prethodno je gostujući tim nekoliko puta zapretio iz kontri i polukontri, najčešće preko napadača Boatenga, ali je nakon postignutog pogotka domaćin potpuno preuzeo kontrolu na 'Kamp Nouu'.

Ređale su se prilike Katalonaca, blizu postizanja pogotka bili su Mesi, Usman Dembele i Suares, da bi se na promenu rezultata čekalo sve do finiša prvog poluvremena. Masćerano je poslao dubinsku loptu na desnu stranu do Serđija Roberta, ovaj iz prve vratio u kazneni prostor gde je urugvajski napadač primio i iz poluvoleja je poslao u suprotne rašlje.

Samo pet minuta kasnije Mesi je namestio volej Rakitiću, lopta je prozujala pored leve stative, a posle petnaestominutne pauze Valverdeovi igrači su spustili ritam.

Ipak, u 65. minutu Šakel Mur je imao izuzetnu priliku, kada je ostao sam ispred golmana Ter Stegena, ali je nemački čuvar mreže nestvarno reagovao i sačuvao mrežu. Tada su otklonjene dileme oko pobednika, pa je Barselona rutinski privela meč kraju.

Konačan rezultat u poslednjem minutu postavio je Paulinjo Bezera koji se po ko zna koji put našao na pravom mestu i lagano sproveo Mesijevu asistenciju iza leđa golmana Ojera.

Ovim trijumfom vicešampion Španije učvrstio se na prvom mestu tabele sa 48 bodova, devet više od drugoplasiranog Atletika i 11 više od Valensije koja je treća. Na četvrtoj poziciji je Real Madrid sa 31 bodom i dve utakmice manje.

Srpski reprezentativac Saša Lukić na terenu je proveo svih 90 minuta.

Iščekujući dolazak Felipea Kutinja u svlačionicu, fudbaleri Barselone bez previše truda čuvaju ubedljivu prednost na vrhu tabele Primere.

Golovima Lionela Mesija i Luisa Suareza, Katalonci su već u 38. minutu upisali još jednu "trojku" i ulepšali verovatno poslednju utakmicu Havijera Maskerana u dresu "Blaugrane", pred odlazak u Kinu.

Nezaustavljivi Paulinjo postavio je u nadoknadi vremena konačnih:

BARSELONA - LEVANTE 3:0 (2:0)

Desetkovani gosti predstavili su se u veoma dobrom izdanju i ne mogu biti razočarani svojim nastupom, iako nisu iskoristili šansu da bar ublaže poraz. Srpski internacionalac Saša Lukić bio je član startne postave i odigrao je ceo meč.

Ekipa Ernesta Valverdea sačuvala je ovim trijumfom velikih devet poena prednosti u odnosu na Atletiko i čak "plus 17" u odnosu na Real, koji je odigrao dve utakmice manje.

Barsina rutina i još jedna pobeda ka konačnom cilju - tituli! Bilo je povremeno i sporog ritma, bilo je i odrađivanja posla, ali Valverdeov tim je bez većih problema savladao Levante - 3:0.

Katalonci su protiv tima, za koji je sasvim solidno odigrao Saša Lukić, imali i ozbiljne defanzivne propuste. Međutim, sa nekoliko bravura golman Barselone Ter Štegen je ubio nadu Levantea da može do pozitivnog rezultata.

Neće dugo pamtiti ovaj meč navijači Barselone, ali hoće Luis Suarez. On je postigao 162.prvenstveni pogodak u dresu Blaugrane i prestigao Etoa na šestom mestu liste najboljih strelaca Barselone u domaćem šampionatu.

Suarez je pogodio mrežu Levantea u 38.minutu na asistenciju Roberta. Upravo su bekovi bili ozbiljna snaga Barselone u današnjem meču. Tako je Žordi Alba odlično centrirao Mesiju za vođstvo u 12.minutu.

Tačku na meč stavio je Paulinjo, sedmim golom u sezoni.

Trener Valverde ukazao je šansu od prvog minuta Dembeleu, ali su se u igri mladog Francuza videli tragovi duge pauze.