ИТА: "Петарда", за почетак!

Голеада на отварању 17. кола Серије А: Кјево - Болоња 2:3.  Каћаторе као крава што шутне кофу с млеком! Дао гол за изједначење, па поклонио победу Болоњи! Летећи магарци остали без бодова на свом терену - 2:3 (1:1).

Фудбал 22.12.2017 | 21:00
Сјајан уводни меч 17. кола Серије А на "Бентегодију" одиграли су Кјево и Болоња, а гости су након много узбуђења славили 3:2 (1:1).

Најзаслужнији за тријумф Болоње био је Матија Дестро, који је на самом старту и у финишу сусрета тресао мрежу одличног Стефана Сорентина.

Искусни чувар мреже је сјајно бранио, као и у дуелу са Ромом, али овај пут није успио да сачува "летеће магарце".

Рани водећи гол гостију није пореметио Кјево, који је преко Роберта Инглезеа успио да изједначи прије одласка на одмор. Ипак, на почетку наставка Симоне Верди поново је вратио предност на страну Болоњеза.

Када се чинили да ће меч бити окончан резултатом 1:2, у самом финишу виђена су још два поготка.

Фабрицио Каћаторе у 85. минуту изједначио је на 2:2, али је Дестро својим другим голом донио Болоњи три бода.

Побједоносни гол гости су постигли са играчем мање, с обзиром да је Андреа Поли у 81. минуту морао у свлачионици због два жута картона.

Знате добро причу о крави која да 50 литара млека и потом шутне кофу и све проспе. Е, па, вечерас је та улога припала искусном десном беку Кјева Фабрицију Каћатореу, који је у 85. минуту постигао сјајан погодак за изједначење, али се који минут касније спетљао и великим киксом омогућио Болоњи да однесе сва три бода са Бентегодија - 2:3 (1:1).

Изгледало је да Кјево има бод у џепу, посебно јер је до изједначења стигао са играчем више после искључења Андрее Полија у 80. минуту. Али, само што се после гола за 2:2 кренуло са центра, Матија Дестро је искористио кикс трапавог Каћатореа и по трећи пут матирао голманаСорентина за прекид Болоњиног низа од два пораза.

Исти играч отворио је голеаду на овом мечу већ у четвртом минуту, после корнера и центаршута Вердија, али је Роберто Инглезе такође после корнера у 32. вратио меч на почетак. Учинило се да ће Болоња лакше до победе када је Верди постигао шести погодак у сезони у 50. минуту, али му је у финишу славу украо Каћаторе који је покопао Летеће магарце.

Болоња је овом победом побегла Кјеву на три бода разлике и кренула ка врху табеле, док екипа из Вероне остаје у доњем делу табеле на позицији број 13, али без страха за опстанак пошто је далеко од угрожених тимова.

Српски интернационалац Иван Радовановић одиграо је цео меч за домаћина, а асистирао је трагичару Каћатореу за изједначење у 85. минуту.