ITA: "Petarda", za početak!

Goleada na otvaranju 17. kola Serije A: Kjevo - Bolonja 2:3.  Kaćatore kao krava što šutne kofu s mlekom! Dao gol za izjednačenje, pa poklonio pobedu Bolonji! Leteći magarci ostali bez bodova na svom terenu - 2:3 (1:1).

Fudbal 22.12.2017 | 21:00
Sjajan uvodni meč 17. kola Serije A na "Bentegodiju" odigrali su Kjevo i Bolonja, a gosti su nakon mnogo uzbuđenja slavili 3:2 (1:1).

Najzaslužniji za trijumf Bolonje bio je Matija Destro, koji je na samom startu i u finišu susreta tresao mrežu odličnog Stefana Sorentina.

Iskusni čuvar mreže je sjajno branio, kao i u duelu sa Romom, ali ovaj put nije uspio da sačuva "leteće magarce".

Rani vodeći gol gostiju nije poremetio Kjevo, koji je preko Roberta Inglezea uspio da izjednači prije odlaska na odmor. Ipak, na početku nastavka Simone Verdi ponovo je vratio prednost na stranu Bolonjeza.

Kada se činili da će meč biti okončan rezultatom 1:2, u samom finišu viđena su još dva pogotka.

Fabricio Kaćatore u 85. minutu izjednačio je na 2:2, ali je Destro svojim drugim golom donio Bolonji tri boda.

Pobjedonosni gol gosti su postigli sa igračem manje, s obzirom da je Andrea Poli u 81. minutu morao u svlačionici zbog dva žuta kartona.

Znate dobro priču o kravi koja da 50 litara mleka i potom šutne kofu i sve prospe. E, pa, večeras je ta uloga pripala iskusnom desnom beku Kjeva Fabriciju Kaćatoreu, koji je u 85. minutu postigao sjajan pogodak za izjednačenje, ali se koji minut kasnije spetljao i velikim kiksom omogućio Bolonji da odnese sva tri boda sa Bentegodija - 2:3 (1:1).

Izgledalo je da Kjevo ima bod u džepu, posebno jer je do izjednačenja stigao sa igračem više posle isključenja Andree Polija u 80. minutu. Ali, samo što se posle gola za 2:2 krenulo sa centra, Matija Destro je iskoristio kiks trapavog Kaćatorea i po treći put matirao golmanaSorentina za prekid Bolonjinog niza od dva poraza.

Isti igrač otvorio je goleadu na ovom meču već u četvrtom minutu, posle kornera i centaršuta Verdija, ali je Roberto Ingleze takođe posle kornera u 32. vratio meč na početak. Učinilo se da će Bolonja lakše do pobede kada je Verdi postigao šesti pogodak u sezoni u 50. minutu, ali mu je u finišu slavu ukrao Kaćatore koji je pokopao Leteće magarce.

Bolonja je ovom pobedom pobegla Kjevu na tri boda razlike i krenula ka vrhu tabele, dok ekipa iz Verone ostaje u donjem delu tabele na poziciji broj 13, ali bez straha za opstanak pošto je daleko od ugroženih timova.

Srpski internacionalac Ivan Radovanović odigrao je ceo meč za domaćina, a asistirao je tragičaru Kaćatoreu za izjednačenje u 85. minutu.