ПЛ: Жиру у 88' извукао Арсеналу бод код Светаца!

Фудбалери Саутемптона и Партизана ремизирали су 1:1 (1:0) у првом недељном мечу 16. кола енглеске Премијер лиге.  Тадићева мајсторија није била довољна. . .  Страшна асистенција Душана Тадића, али "златна измена" Оливије Жиру је донео бод свом тиму два минута до краја меча.  Тадић „оно његово“, али Венгер не потписује капитулацију: Жиру као на Маракани - у финишу! Реми Саутемптона и Арсенала - 1:1.

Фудбал 10.12.2017 | 15:45
"Свеци" су повели већ у трећем минуту голом Чарлија Остина, на сјајно додавање Душана Тадића, али Арсенал успева да избори бод поготком Оливијеа Жируа два минута пре краја.

Осин је савладао Петера Чеха након акције коју је сам почео на десној страни, гурнуо је лопту до Тадића који улази у средину, а онда неколико метара пре казненог је враћа саиграчу који се сјајно убацио у петерац.

Уследио је притисак Арсенала у наставку меча, али домаћин прети опасно још неколико пута, пре свега из прекида.

Десетак минута пре полувремена Форсфер сјајном парадом спречава Арона Рамзија да изједначи, резултат, да би средином другог полувремена Ориол Ромеу погодио пречку ударцем са ивице шеснаестерца.

Одолевали су "Свеци" до самог краја "тобџијама", али нису успели да их савладају. Жесток притисак (67-33% посед, 11-6 шутеви) исплатио се гостима у самом финишу меча.

Два минута пре краја Жиру сјајно реагује главом на петерцу, теменом успева да захвати лопту после центаршута Алексиса Санчеса из слободног ударца и да је пошаље поред стативе у мрежу.

Арсенал је другог коло у низу остао без победе, па је све даље од врха табеле, тренутно је пети. С друге стране, Саутемптон није славио већ три кола, а ово му је други реми у низу.

У следећем колу "тобџије" очекује мали градски дерби са Вест Хемом, док Саутемптон дочекује препорођени Лестер.

Саутемптон није издржао налете Арсенала...

"Свеци" су на "Сент Мерису" водили после тачно 126 секунди фудбала, али је славље домаћих упропастио "златна измена" Оливије Жиру који је у 88. минуту искористио одличан центаршут Алексиса Санчеза, надскочио Вирџила ван Дајка и савладао Фрејзера Форстера за реми на равне части.

САУТЕМПТОН - АРСЕНАЛ 1:1 (1:0)

Тим са југа повео је у трећем минуту након мајсторије Душана Тадића који је кренуо "на тројицу" играча Арсенала, у идеалном тренутку видео Чарлија Остина како се отвара са десне стране, а искусни нападач одлично завршио ту акцију.

Пријемом лопте стекао је предносту односу на Наћа Монреала, а Петр Чех је каснио да га изблокира, па је тако Маурисијо Пелегрино изгледа коначно пронашао нападача који ће постизати голове.

Минут касније био је у одличној шанси, опет на пас Душана Тадића, али овога пута је као победник изашао чешки голман, док му је у наставку после страховитог ударца Ориола Ромеуа савезник била пречка.

Арсеналу је требало времена да се консолидује и најбољу шансу до гола имао је преко Арона Ремзија, с тим да је претходно било неколико опасних контри које Лаказет није завршио.

Његова замена, Оливије Жиру, по ко зна који пут спасао је Арсенал...

Арсенал остаје пети на табели Премијер лиге са 29 бодова, колико има и Ливерпул који није још одиграо меч 16. кола против Евертона, док је Саутемптон у "златној средини" са 18 бодова.

Жив је Венгер, није желео да потпише капитулацију у Саутемптону. Све је наговештавало да ће ово бити једна од оних утакмица Арсенала. Знате оно када Тобџије милују лопту, умиру у лепоти, а портивник их удави директном игром. Свеци су дуго водили, али о онда је Професор посегао за Жиром и погодио - 1:1.

Када се подвуче црта - реалан резултат. Арсенал је пропустио огромну шансу да се приближи водећима, највише градском ривалу из Лондона Челсију. Осмхх задовољства на лицима Светаца, али осмех задовољства и на лицима овдашњих љубитеља фудбала. Разлог је Душан Тадић.

Репрезентативац  наше земље одиграо је „оно његово“. Правовременим пасом испод земље послужио је Остина који је избегао офсајд замку, а потом елегантно преварио Чеха. За ерупцију одушевљења на Сент Мерију.

Како је све то касније изгледало. Сигурно Арсену Венгеру није пријало да гледа доминацију и посед лопте без конкретног учинка. Као Спартанци су се бранили домаћи фудбалери, али је поставу улљукану у техничку доминацију Венгер успео да продрма. Посегао је за Вилширом, потом и за Жируом. Био је то бинго, јер тријумф Саутемптона није могао да одбрани ни распложени Форстер. Много су домаћи петљали у контрама, увек имали пас више или каснили за секунду. И морали су да буду кажњени.

Коначан резултат поставио је Жиру који је заменио  Лаказета. Одлино је реаговао и главом утишао стадион Саутемптона. Као што је то урадио у Београду.