PL: Žiru u 88' izvukao Arsenalu bod kod Svetaca!

Fudbaleri Sautemptona i Partizana remizirali su 1:1 (1:0) u prvom nedeljnom meču 16. kola engleske Premijer lige.  Tadićeva majstorija nije bila dovoljna. . .  Strašna asistencija Dušana Tadića, ali "zlatna izmena" Olivije Žiru je doneo bod svom timu dva minuta do kraja meča.  Tadić „ono njegovo“, ali Venger ne potpisuje kapitulaciju: Žiru kao na Marakani - u finišu! Remi Sautemptona i Arsenala - 1:1.

Fudbal 10.12.2017 | 15:45
"Sveci" su poveli već u trećem minutu golom Čarlija Ostina, na sjajno dodavanje Dušana Tadića, ali Arsenal uspeva da izbori bod pogotkom Olivijea Žirua dva minuta pre kraja.

Osin je savladao Petera Čeha nakon akcije koju je sam počeo na desnoj strani, gurnuo je loptu do Tadića koji ulazi u sredinu, a onda nekoliko metara pre kaznenog je vraća saigraču koji se sjajno ubacio u peterac.

Usledio je pritisak Arsenala u nastavku meča, ali domaćin preti opasno još nekoliko puta, pre svega iz prekida.

Desetak minuta pre poluvremena Forsfer sjajnom paradom sprečava Arona Ramzija da izjednači, rezultat, da bi sredinom drugog poluvremena Oriol Romeu pogodio prečku udarcem sa ivice šesnaesterca.

Odolevali su "Sveci" do samog kraja "tobdžijama", ali nisu uspeli da ih savladaju. Žestok pritisak (67-33% posed, 11-6 šutevi) isplatio se gostima u samom finišu meča.

Dva minuta pre kraja Žiru sjajno reaguje glavom na petercu, temenom uspeva da zahvati loptu posle centaršuta Aleksisa Sančesa iz slobodnog udarca i da je pošalje pored stative u mrežu.

Arsenal je drugog kolo u nizu ostao bez pobede, pa je sve dalje od vrha tabele, trenutno je peti. S druge strane, Sautempton nije slavio već tri kola, a ovo mu je drugi remi u nizu.

U sledećem kolu "tobdžije" očekuje mali gradski derbi sa Vest Hemom, dok Sautempton dočekuje preporođeni Lester.

Sautempton nije izdržao nalete Arsenala...

"Sveci" su na "Sent Merisu" vodili posle tačno 126 sekundi fudbala, ali je slavlje domaćih upropastio "zlatna izmena" Olivije Žiru koji je u 88. minutu iskoristio odličan centaršut Aleksisa Sančeza, nadskočio Virdžila van Dajka i savladao Frejzera Forstera za remi na ravne časti.

SAUTEMPTON - ARSENAL 1:1 (1:0)

Tim sa juga poveo je u trećem minutu nakon majstorije Dušana Tadića koji je krenuo "na trojicu" igrača Arsenala, u idealnom trenutku video Čarlija Ostina kako se otvara sa desne strane, a iskusni napadač odlično završio tu akciju.

Prijemom lopte stekao je prednostu odnosu na Naća Monreala, a Petr Čeh je kasnio da ga izblokira, pa je tako Maurisijo Pelegrino izgleda konačno pronašao napadača koji će postizati golove.

Minut kasnije bio je u odličnoj šansi, opet na pas Dušana Tadića, ali ovoga puta je kao pobednik izašao češki golman, dok mu je u nastavku posle strahovitog udarca Oriola Romeua saveznik bila prečka.

Arsenalu je trebalo vremena da se konsoliduje i najbolju šansu do gola imao je preko Arona Remzija, s tim da je prethodno bilo nekoliko opasnih kontri koje Lakazet nije završio.

Njegova zamena, Olivije Žiru, po ko zna koji put spasao je Arsenal...

Arsenal ostaje peti na tabeli Premijer lige sa 29 bodova, koliko ima i Liverpul koji nije još odigrao meč 16. kola protiv Evertona, dok je Sautempton u "zlatnoj sredini" sa 18 bodova.

Živ je Venger, nije želeo da potpiše kapitulaciju u Sautemptonu. Sve je nagoveštavalo da će ovo biti jedna od onih utakmica Arsenala. Znate ono kada Tobdžije miluju loptu, umiru u lepoti, a portivnik ih udavi direktnom igrom. Sveci su dugo vodili, ali o onda je Profesor posegao za Žirom i pogodio - 1:1.

Kada se podvuče crta - realan rezultat. Arsenal je propustio ogromnu šansu da se približi vodećima, najviše gradskom rivalu iz Londona Čelsiju. Osmhh zadovoljstva na licima Svetaca, ali osmeh zadovoljstva i na licima ovdašnjih ljubitelja fudbala. Razlog je Dušan Tadić.

Reprezentativac  naše zemlje odigrao je „ono njegovo“. Pravovremenim pasom ispod zemlje poslužio je Ostina koji je izbegao ofsajd zamku, a potom elegantno prevario Čeha. Za erupciju oduševljenja na Sent Meriju.

Kako je sve to kasnije izgledalo. Sigurno Arsenu Vengeru nije prijalo da gleda dominaciju i posed lopte bez konkretnog učinka. Kao Spartanci su se branili domaći fudbaleri, ali je postavu ulljukanu u tehničku dominaciju Venger uspeo da prodrma. Posegao je za Vilširom, potom i za Žiruom. Bio je to bingo, jer trijumf Sautemptona nije mogao da odbrani ni rasploženi Forster. Mnogo su domaći petljali u kontrama, uvek imali pas više ili kasnili za sekundu. I morali su da budu kažnjeni.

Konačan rezultat postavio je Žiru koji je zamenio  Lakazeta. Odlino je reagovao i glavom utišao stadion Sautemptona. Kao što je to uradio u Beogradu.