БЛ: Херта и даље ''штуца'', Волфсбургу бод у 90'!

Фудбалери Фрајбурга и Херте играли су нерешено 1:1, у деветом колу Бундеслиге.  Три пенала, два гола и подјела бодова! Узбудљив меч одиграли су Фрајбург и Херта. На крају реми 1:1. Реми Хофенхајма и Волфсбурга.

Фудбал 23.10.2017 | 08:45
Фрајбург је водио голом Јаника Хаберера у 52. из пенала, али је Херта дошла до бода преко Саломона Калуа у 81. минуту.

Херта је 11. на табели немачког првенства са 10 бодова, док је Фрајбург 15. са два мање.

Истим резулатом завршен је меч између Волфсбурга и Хофенхајма - 1:1.

Волфсбург је већ у 11. минуту пропустио шансу за вођство пошто је Арнолд био непрецизан са линије пенала.

Ипак, оно што нису успели домаћини, пошло је за руком гостима - Хофернхајм је повео из пенала преко Демирбеја у 73. минуту.

Међутим, домаћи састав је на "Волксваген арен" дошао до изједначења у првом минуту судијске надокнаде, а гол је постигао Феликс.

Раније у току дана Келн и Вердер су одиграли без голова, па је настављено мучење обе екипе.

Фрајбург и Херта подијелили су бодове у претпосљедњем мечу деветог кола Бундеслиге. Виђен је узбудљив меч у посљедњих пола сата и на крају реми.

ФРАЈБУРГ- ХЕРТА 1:1

Три пенала досудио је судија Гвидо Винкман у мечу Фрајбурга и Херте. Сва три у другом полувремену, које је за разлику од првог обиловало узбуђењима.

Најприје је у 52. минуту свиран пенал за домаће након оштрог старта Хертиног Николаса Старка. Сигуран извођач био је Хаберер и то је 1:0 за Фрајбург.

Нови пенал, овај пута за госте из Берлина досуђен је у 77.минуту послије прекршаја Јулијана Шустера. Искусни Саломон Калу је самоувјерено узео лопту и прописно се обрукао. Послао је високо преко гола.

Само три минута касније поново пенал за Херту, који је скривио Хофлер.

Поново је Калу узео лопту. Овај пут био је био смиренији и успио је да свом тиму донесе изједначење.

Ведад Ибишевић одиграо је прво полувријеме у дресу Херте, а замијенио га је Штелке.

ПЕНАЛИ ОБИЉЕЖИЛИ И МЕЧ ВОЛФСБУРГ - ХОФЕНХАЈМ

Два пенала обиљежила су и посљедњи меч деветог кола Бундеслиге у којем је Хофенхајм голом "са креча" повео.

Демирбај је реализовао једанаестерац у 79. минуту.

Волфсбург је до вођства могао на почетку утакмице, али Арнолд у 11. минуту није успио да реализује једанаестерац.Тачније голман гостију Оливер Бауман му је одбранио шут.

И када се чинило да ће Хофенхајм доћи до три бода услиједило је велико славље домаћих навијача. Нису се предавали играчи Волфсбурга и голом Удуакија у 90. минуту успјели су доћи до бода.