BL: Herta i dalje ''štuca'', Volfsburgu bod u 90'!

Fudbaleri Frajburga i Herte igrali su nerešeno 1:1, u devetom kolu Bundeslige.  Tri penala, dva gola i podjela bodova! Uzbudljiv meč odigrali su Frajburg i Herta. Na kraju remi 1:1. Remi Hofenhajma i Volfsburga.

Fudbal 23.10.2017 | 08:45
Frajburg je vodio golom Janika Haberera u 52. iz penala, ali je Herta došla do boda preko Salomona Kalua u 81. minutu.

Herta je 11. na tabeli nemačkog prvenstva sa 10 bodova, dok je Frajburg 15. sa dva manje.

Istim rezulatom završen je meč između Volfsburga i Hofenhajma - 1:1.

Volfsburg je već u 11. minutu propustio šansu za vođstvo pošto je Arnold bio neprecizan sa linije penala.

Ipak, ono što nisu uspeli domaćini, pošlo je za rukom gostima - Hofernhajm je poveo iz penala preko Demirbeja u 73. minutu.

Međutim, domaći sastav je na "Volksvagen aren" došao do izjednačenja u prvom minutu sudijske nadoknade, a gol je postigao Feliks.

Ranije u toku dana Keln i Verder su odigrali bez golova, pa je nastavljeno mučenje obe ekipe.

Frajburg i Herta podijelili su bodove u pretposljednjem meču devetog kola Bundeslige. Viđen je uzbudljiv meč u posljednjih pola sata i na kraju remi.

FRAJBURG- HERTA 1:1

Tri penala dosudio je sudija Gvido Vinkman u meču Frajburga i Herte. Sva tri u drugom poluvremenu, koje je za razliku od prvog obilovalo uzbuđenjima.

Najprije je u 52. minutu sviran penal za domaće nakon oštrog starta Hertinog Nikolasa Starka. Siguran izvođač bio je Haberer i to je 1:0 za Frajburg.

Novi penal, ovaj puta za goste iz Berlina dosuđen je u 77.minutu poslije prekršaja Julijana Šustera. Iskusni Salomon Kalu je samouvjereno uzeo loptu i propisno se obrukao. Poslao je visoko preko gola.

Samo tri minuta kasnije ponovo penal za Hertu, koji je skrivio Hofler.

Ponovo je Kalu uzeo loptu. Ovaj put bio je bio smireniji i uspio je da svom timu donese izjednačenje.

Vedad Ibišević odigrao je prvo poluvrijeme u dresu Herte, a zamijenio ga je Štelke.

PENALI OBILJEŽILI I MEČ VOLFSBURG - HOFENHAJM

Dva penala obilježila su i posljednji meč devetog kola Bundeslige u kojem je Hofenhajm golom "sa kreča" poveo.

Demirbaj je realizovao jedanaesterac u 79. minutu.

Volfsburg je do vođstva mogao na početku utakmice, ali Arnold u 11. minutu nije uspio da realizuje jedanaesterac.Tačnije golman gostiju Oliver Bauman mu je odbranio šut.

I kada se činilo da će Hofenhajm doći do tri boda uslijedilo je veliko slavlje domaćih navijača. Nisu se predavali igrači Volfsburga i golom Uduakija u 90. minutu uspjeli su doći do boda.