ПЛ: ''Петарда'' Арсенала, Тотенхем разбио Ливерпул!

Фудбалери Арсенала савладали су после преокрета екипу Евертона са 5:2. Преокрет Арсенала уз буђење Озила и Санчеза! Почело је лоше по "тобџије" голом Вејна Рунија, али. . . Тотенхем и Кејн силни против Ливерпула! Фудбалери Тотенхема савладлли су Ливерпул у Лондону са 4:1, у дербију деветог кола Премијер лиге.  Сада и Покетино зна: "Певци" осрамотили Ливерпул! Тотенхем фудбалски понизио Ливерпул у Лондону и изједначио се са Манчестер јунајтедом на другом месту. Прва победа Покетина против "редса".

Фудбал 23.10.2017 | 08:00
‘Карамеле’ су на ‘Гудисон парку’ повеле после 12 минута преко Рунија који је искористио грешку Џаке и лако матирао Чеха.

Ипак, до првог одмора ‘Тобџије’ су изједначиле у 40. минуту, када је после покушаја Џаке и одбране Пикфорда, од одбитка Начо Монреал погодио мрежу.

Узбудљиво је било у другом полувремену где је постигнуто чак пет голова.

Само осам минута у наставку било је потребно екипи Арсена Венгера да дође до преокрета, а гол је постигао Месут Езил, који је прекинуо пост и ове сезоне уписао први гол у дресу лондонског тима.

Домаћини су у 68. минуту имали играча мање на терену пошто је Гај зарадио други жути картон.

Шест минута касније Езил је уписао асистенцију, а Лаказет погодио за 3:1.

У финишу меча виђена је рапсодија на терену. Ремзи је у последњем минуту регуларног дела затресао мрежу противника, да би потом после неспоразума Монреала И Чеха Евертон смањио резултат голом Нијаса.

Ипак, коначан резултат поставио Алексис Санчес у последњем минуту за великих 5:2.

Ово је била најбоља утакмица ове сезоне ‘Тобџија’, који су се попели на пето место на табели, док је Евертон на осмом месту са 13 бодова.

Ни Арсен Венгер, а ни Роналд Куман не "уживају" велико поверење од стране навијача, али с обзиром на то да су "тобџије" ове недеље славиле на "Гудисону", и оставиле их при дну табеле, све је извесније да ће Холанђанин ускоро добити отказ.

Међутим, на почетку меча није тако деловало...

Вејн Руни је постигао свој 15. гол у каријери против Арсенала и наговестио да су бољи дани пред "карамелама", међутим погодак Наћа Монреала из 40. минута, коме је претходила одлична игра гостију, је најавио преокрет.

Неко време га је својим одбранама одлагао голман Џордан Пикфорд, али није ни он био свемогућ - инспирисанији гости су чекали само до 53. минута и гола Озила.

ЕВЕРТОН - АРСЕНАЛ 2:5 (1:1)

"Најзвучнији играчи" тима Арсена Венгера коначно су успели да направе акцију која је крунисана голом када је Алексис Санчез прошао по левој страни и идеално "набацио" лопту за Месута Озила који је одличним "трзајем" главом савладао феноменалног Џордана Пикфорда.

Све је било решено када је Идриса "Гана" Гај направио фаул над Гранитом Џаком за други жути картон, па је кренуо раније на туширање...

Покушале су "карамеле" да изненаде Арсенал и да дођу до изједначујућег поготка, али након тога је Арсенал имао шансе из контри, па је једну од њих искористио Александар Лаказет (75') након одличног додавања Месута Озила, а потом је у и Џек ВИлшир упослио Арона Рамзија (90').

До краја сусрета и Гранит Џака је погодио пречку док је Куманова екипа изгледала потпуно разбијено, да би "карамеле" дошле до још једног гола преко Умара Нијаса који је искористио велику грешку Монреала и Чеха.

Након феноменалног продора у петом минуту надокнаде, сасвим заслужено се у стрелце уписао и Алексис Санчез...

ЕВЕРТОН: Пикфорд - Вилијамс (од 46. Дејвис), Џагелка, Кин - Бејнс, Гана, Сигурдсон, Влашић, Кени - Руни (од 75. Лукман) и Калберт-Луин (од 75. Нијас).

АРСЕНАЛ: Чех - Кошћелни, Мертезакер, Монреал - Бељерин, Ремзи, Џака, Колашинац - Санчез, Озил (од 83. Кокелан) и Лаказет (од 77. Вилшир).

Тотенхем и Кејн силни против Ливерпула! Фудбалери Тотенхема савладлли су Ливерпул у Лондону са 4:1, у дербију деветог кола Премијер лиге.

Два гола је дао Хари Кејн, у четвртом и 56. минуту, а стрелци за победнички тим били су још у 12. Хеунг-Мин Сон и 45. Деле Али.

Погодак за Ливерпул постигао је Мохамед Салах у 24. минуту.

Играло се веома атрактивно од почетка меча и могло се претпоставити да ћемо видети доста голова.

Домаћи играчи су доста боље отворили утакмицу и већ у 4. минуту преко Харија Кејна дошли до вођства. Трипије је асистирао. До другог гола у мрежи Мињолеа није се дуго чекало.

Кејн је овога пута асистирао, а Сон је био прецизан за великих 2:0 у 12. минуту. Ипак, Мухамед Салах искористио је своју хитрину и слабијом десном ногом савладао Хуга Љориса.

Играо се 24. минут, а до краја полувремена видели смо још један гол и то у мрежи Ливерпула. Деле Али је у надокнади времена повосио на 3:1 и тако демоларисао "Редсе" пред наставак меча.

А тамо, Кејн је успео да постигне још један гол и то у 56. минуту. До краја меча нисмо видели више голова, па је Тотенхем заслужено славио у дербију деветог кола.

Тотенхем је трећи на табели енглеског првенства са 20 бодова, док је Ливерпул девети са 13.

Тотенхем не одустаје од титуле!

"Певци" су у деветом колу Премијер лиге декласирали Ливерпул на Вембилију 4:1 (3:1) и са три бода изједначили се на другом месту са Манчестер јунајтедом.

Сити и даље има пет бодова предности...

Али, тим Маурисија Покетина игра одлично и снагу је демонстрирао против екипе Јиргена Клопа, која је ове недеље изгубила и последњу наду да може да се укључи у борбу за врх.

"Редси" већ после девет одиграних утакмица у шампионату немају чему да се надају. Титула се ни ове године, вероватно, неће славити на "Енфилду". Ливерпул има свега 13 бодова и предстоји му велика борба да се до краја шампионата домогне барем Лиге шампиона и Европе.

Крхка одбрана петоструког првака Европе два пута је пуцала већ до 14. минута. Хари Кејн није имао милости, а све је подсећало на 9. септембар и понижење у Манчестеру (5:0).

Најбољи играч Тотенхема искористио је присуство Дејана Ловрена, чији је задатак био да сачува Кејна у том четвртом минуту. Хрват је све време гледао у леђа убојитом нападачу, а на крају је погледом и испратио пут лопте у мрежу.

Десетак минута касније Вембли је опет прокључао.

Кејн је из контре убацио лопту у средину, а Сон Хеунг-Мин из прве је проследио у гол. Симон Мињоле, као и код претходног гола, када му је мало фалило да обрани, није могао да спречи нови погодак домаћина.

Мохамед Салах је у 24. минуту искористио своју брзину и између двојице играча успео да примири идеалан пас са центра и да одмереним ударцем искоса са десне стране смањи предност Тотенхема.

Није Ливерпул нападачки био лош, колико је кроз одбрану дувало са свих страна. И ко зна како би се одвијао даљи ток утакмице, да "певци" у трећем минуту судијске надокнаде првог полувремена нису поново стекли два гола предности.

Пре него што је Жоел Матип интервенисао главом, линијски судија је пропсутио да досуди офсајд фудбалерима Тотенхема. Лопта је пала право на ногу Бамиделеу Деле Алију, који с ивице казненог простора шаље недодбрањив ударац у мрежу - 3:1.

Све је било решено у 56!

Сада је и Мињоле погрешио, али и остали дефанзивци Ливерпула, који су допустили да се Кејн дочепа лопте у шеснаестерцу и да јој пронађе пут до гола.

Ливерпул је поражен после четири утакмице, а Покетино је први пут победио славни клуб са Енфилда и више нема ниједног у Премијер лиги којем није узео скалп.

Тотенхем је сам утакмица без пораза, а тријумф против "редса" им је био четврти у низу.