PL: ''Petarda'' Arsenala, Totenhem razbio Liverpul!

Fudbaleri Arsenala savladali su posle preokreta ekipu Evertona sa 5:2. Preokret Arsenala uz buđenje Ozila i Sančeza! Počelo je loše po "tobdžije" golom Vejna Runija, ali. . . Totenhem i Kejn silni protiv Liverpula! Fudbaleri Totenhema savladlli su Liverpul u Londonu sa 4:1, u derbiju devetog kola Premijer lige.  Sada i Poketino zna: "Pevci" osramotili Liverpul! Totenhem fudbalski ponizio Liverpul u Londonu i izjednačio se sa Mančester junajtedom na drugom mestu. Prva pobeda Poketina protiv "redsa".

Fudbal 23.10.2017 | 08:00
‘Karamele’ su na ‘Gudison parku’ povele posle 12 minuta preko Runija koji je iskoristio grešku Džake i lako matirao Čeha.

Ipak, do prvog odmora ‘Tobdžije’ su izjednačile u 40. minutu, kada je posle pokušaja Džake i odbrane Pikforda, od odbitka Načo Monreal pogodio mrežu.

Uzbudljivo je bilo u drugom poluvremenu gde je postignuto čak pet golova.

Samo osam minuta u nastavku bilo je potrebno ekipi Arsena Vengera da dođe do preokreta, a gol je postigao Mesut Ezil, koji je prekinuo post i ove sezone upisao prvi gol u dresu londonskog tima.

Domaćini su u 68. minutu imali igrača manje na terenu pošto je Gaj zaradio drugi žuti karton.

Šest minuta kasnije Ezil je upisao asistenciju, a Lakazet pogodio za 3:1.

U finišu meča viđena je rapsodija na terenu. Remzi je u poslednjem minutu regularnog dela zatresao mrežu protivnika, da bi potom posle nesporazuma Monreala I Čeha Everton smanjio rezultat golom Nijasa.

Ipak, konačan rezultat postavio Aleksis Sančes u poslednjem minutu za velikih 5:2.

Ovo je bila najbolja utakmica ove sezone ‘Tobdžija’, koji su se popeli na peto mesto na tabeli, dok je Everton na osmom mestu sa 13 bodova.

Ni Arsen Venger, a ni Ronald Kuman ne "uživaju" veliko poverenje od strane navijača, ali s obzirom na to da su "tobdžije" ove nedelje slavile na "Gudisonu", i ostavile ih pri dnu tabele, sve je izvesnije da će Holanđanin uskoro dobiti otkaz.

Međutim, na početku meča nije tako delovalo...

Vejn Runi je postigao svoj 15. gol u karijeri protiv Arsenala i nagovestio da su bolji dani pred "karamelama", međutim pogodak Naća Monreala iz 40. minuta, kome je prethodila odlična igra gostiju, je najavio preokret.

Neko vreme ga je svojim odbranama odlagao golman Džordan Pikford, ali nije ni on bio svemoguć - inspirisaniji gosti su čekali samo do 53. minuta i gola Ozila.

EVERTON - ARSENAL 2:5 (1:1)

"Najzvučniji igrači" tima Arsena Vengera konačno su uspeli da naprave akciju koja je krunisana golom kada je Aleksis Sančez prošao po levoj strani i idealno "nabacio" loptu za Mesuta Ozila koji je odličnim "trzajem" glavom savladao fenomenalnog Džordana Pikforda.

Sve je bilo rešeno kada je Idrisa "Gana" Gaj napravio faul nad Granitom Džakom za drugi žuti karton, pa je krenuo ranije na tuširanje...

Pokušale su "karamele" da iznenade Arsenal i da dođu do izjednačujućeg pogotka, ali nakon toga je Arsenal imao šanse iz kontri, pa je jednu od njih iskoristio Aleksandar Lakazet (75') nakon odličnog dodavanja Mesuta Ozila, a potom je u i Džek VIlšir uposlio Arona Ramzija (90').

Do kraja susreta i Granit Džaka je pogodio prečku dok je Kumanova ekipa izgledala potpuno razbijeno, da bi "karamele" došle do još jednog gola preko Umara Nijasa koji je iskoristio veliku grešku Monreala i Čeha.

Nakon fenomenalnog prodora u petom minutu nadoknade, sasvim zasluženo se u strelce upisao i Aleksis Sančez...

EVERTON: Pikford - Vilijams (od 46. Dejvis), Džagelka, Kin - Bejns, Gana, Sigurdson, Vlašić, Keni - Runi (od 75. Lukman) i Kalbert-Luin (od 75. Nijas).

ARSENAL: Čeh - Košćelni, Mertezaker, Monreal - Beljerin, Remzi, Džaka, Kolašinac - Sančez, Ozil (od 83. Kokelan) i Lakazet (od 77. Vilšir).

Totenhem i Kejn silni protiv Liverpula! Fudbaleri Totenhema savladlli su Liverpul u Londonu sa 4:1, u derbiju devetog kola Premijer lige.

Dva gola je dao Hari Kejn, u četvrtom i 56. minutu, a strelci za pobednički tim bili su još u 12. Heung-Min Son i 45. Dele Ali.

Pogodak za Liverpul postigao je Mohamed Salah u 24. minutu.

Igralo se veoma atraktivno od početka meča i moglo se pretpostaviti da ćemo videti dosta golova.

Domaći igrači su dosta bolje otvorili utakmicu i već u 4. minutu preko Harija Kejna došli do vođstva. Tripije je asistirao. Do drugog gola u mreži Minjolea nije se dugo čekalo.

Kejn je ovoga puta asistirao, a Son je bio precizan za velikih 2:0 u 12. minutu. Ipak, Muhamed Salah iskoristio je svoju hitrinu i slabijom desnom nogom savladao Huga Ljorisa.

Igrao se 24. minut, a do kraja poluvremena videli smo još jedan gol i to u mreži Liverpula. Dele Ali je u nadoknadi vremena povosio na 3:1 i tako demolarisao "Redse" pred nastavak meča.

A tamo, Kejn je uspeo da postigne još jedan gol i to u 56. minutu. Do kraja meča nismo videli više golova, pa je Totenhem zasluženo slavio u derbiju devetog kola.

Totenhem je treći na tabeli engleskog prvenstva sa 20 bodova, dok je Liverpul deveti sa 13.

Totenhem ne odustaje od titule!

"Pevci" su u devetom kolu Premijer lige deklasirali Liverpul na Vembiliju 4:1 (3:1) i sa tri boda izjednačili se na drugom mestu sa Mančester junajtedom.

Siti i dalje ima pet bodova prednosti...

Ali, tim Maurisija Poketina igra odlično i snagu je demonstrirao protiv ekipe Jirgena Klopa, koja je ove nedelje izgubila i poslednju nadu da može da se uključi u borbu za vrh.

"Redsi" već posle devet odigranih utakmica u šampionatu nemaju čemu da se nadaju. Titula se ni ove godine, verovatno, neće slaviti na "Enfildu". Liverpul ima svega 13 bodova i predstoji mu velika borba da se do kraja šampionata domogne barem Lige šampiona i Evrope.

Krhka odbrana petostrukog prvaka Evrope dva puta je pucala već do 14. minuta. Hari Kejn nije imao milosti, a sve je podsećalo na 9. septembar i poniženje u Mančesteru (5:0).

Najbolji igrač Totenhema iskoristio je prisustvo Dejana Lovrena, čiji je zadatak bio da sačuva Kejna u tom četvrtom minutu. Hrvat je sve vreme gledao u leđa ubojitom napadaču, a na kraju je pogledom i ispratio put lopte u mrežu.

Desetak minuta kasnije Vembli je opet proključao.

Kejn je iz kontre ubacio loptu u sredinu, a Son Heung-Min iz prve je prosledio u gol. Simon Minjole, kao i kod prethodnog gola, kada mu je malo falilo da obrani, nije mogao da spreči novi pogodak domaćina.

Mohamed Salah je u 24. minutu iskoristio svoju brzinu i između dvojice igrača uspeo da primiri idealan pas sa centra i da odmerenim udarcem iskosa sa desne strane smanji prednost Totenhema.

Nije Liverpul napadački bio loš, koliko je kroz odbranu duvalo sa svih strana. I ko zna kako bi se odvijao dalji tok utakmice, da "pevci" u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena nisu ponovo stekli dva gola prednosti.

Pre nego što je Žoel Matip intervenisao glavom, linijski sudija je propsutio da dosudi ofsajd fudbalerima Totenhema. Lopta je pala pravo na nogu Bamideleu Dele Aliju, koji s ivice kaznenog prostora šalje nedodbranjiv udarac u mrežu - 3:1.

Sve je bilo rešeno u 56!

Sada je i Minjole pogrešio, ali i ostali defanzivci Liverpula, koji su dopustili da se Kejn dočepa lopte u šesnaestercu i da joj pronađe put do gola.

Liverpul je poražen posle četiri utakmice, a Poketino je prvi put pobedio slavni klub sa Enfilda i više nema nijednog u Premijer ligi kojem nije uzeo skalp.

Totenhem je sam utakmica bez poraza, a trijumf protiv "redsa" im je bio četvrti u nizu.