ЛЕ: Твумаси и Кабананга "избушили" Рајковића!

Астана убедљива, 4 лопте у Рајковићевој мрежи! Фудбалери Астане декласирали су Макаби из Тел Авива 4:0 (2:0) у премијерном мечу трећег кола Лиге Европе.  На "Астана арени" отворено је 3. коло Лиге Европе. Један српски голман остао је неоцењен, друго се провео као бос по трњу.

Фудбал 19.10.2017 | 19:15
По два гола српском репрезентативцу Предрагу Рајковићу постигли су Патрик Твумаси у првом, те Жуниор Кабананга у другом полувремену.

Астана је 17. меч у низу у Европи остала непоражена на свом терену, а ово јој је била девета победа у том периоду.

Казахстанци су доминирали од старта меча, константно претили Рајковићу, који је први пут капитулирао у 33. минуту, није успео да одбрани пенал који је извео Твумаси.

Није прошло ни десет минута, а било је 2:0. Опет је Твумаси савладао младог Србина, волеј ударцем са десетак метара.

На самом старту другог полувремена Кабананга је ударцем са ивице казненог простора "оверио" победу, а Израелце је дотукао пет минута касније после сјајног проигравања Дмитрија Шомка, двоструког асистента.

С друге стране, играчи Макабија нису успели да савладају другог српског голмана на овој утакмици, капитен Астане Ненад Ерић је сачувао своју мрежу.

Астана из три утакмице има четири бода, док је Макаби остао на једном. У другом мечу трећег кола Групе А Виљареал дочекује Славију, оба тима имају такође по четири бода.

Дуел српских голмана на "Астана арени" у престоници Казахстана у јединој утакмици 3. кола Лиге Европе која је одиграна ван стандардних термина од 19.00 и 21.05 у потпуности је припао 35-годишњем Ненаду Ерићу.

Његов 14 година млађи земљак, резервни голман репрезентације Србије, Предраг Рајковић, био је нешто попут колатералне штете у очајној игри екипе коју с клупе предводи син легендарног Јохана Кројфа, Ђорди.

Рајковић је четири гола на једном мечу примао од играча Челсија, Зенита и Беитара, а од вечерас и актуелних првака Казахстана: Астана - Макаби Тел Авив 4:0 (2:0) уз по два гола Африканаца у редовима домаћих.

Патрик Твумаси погађао је у првом, Жуниор Кабананга у другом полувремену, док на другој страни навала израелског тима предвођена фантастичним исландским центарфором Видаром Орном Кјартансоном до финиша утакмице није имала ни шут у оквир гола, па ће Ерић по свему судећи остати неоцењен у извештајима са меча у којем је састав бугарског тренера Станимира Стојлова наставио импресиван низ на свом стадиону рачунајући од мартовског пораза од Каирата - 17-3-0.

Голови нападача из Гане и Конга донели су Астани прву победу у групи у којој ће се од 19 часова Виљареал и Славија Праг.

Српски нападач Ђорђе Деспотовић био је међу резервистима Астане, за коју су Твумаси и Кабананга постигли укупно десет голова у квалификацијама и групној фази Лиге Европе, а како се у Казахстану првенство игра у оквиру календарске године, њих двојица налазе се на 15 и 16 погодака у шампионату.

Убојитог нападача има и Кројф, међутим бивши фудбалер Манчестер јунајтеда и Барселоне морао је у финишу утакмице да изведе Кјартансона, који је прошлог пролећа за полусезону постигао 19, а од старта сезоне 2017/18 већ 11 голова за најпопуларнији израелски клуб.

Астана: Ерић - Шитов, Логвиненко, Аничић, Шомко - Мајевски, Бејзебеков, Муртазајев, Твумаси - Мужиков – Кабананга.

Макаби: Рајковић - Спунгин, Бен Хаим, Бабин, Давиџада - Батокио, Перец, Јеини - Блекмен, Сушић, Кјартансон.

Резултати 3. кола:

Група А

Астана - Макаби Тел Авив 4:0 (2:0)
/Твумаси пен 33, 45, Кабананга 47, 52/

Виљареал - Славија Праг 19.00

Табела: Виљареал 4, Славија 4, Астана (+1) 4, Макаби (+1) 1.

Група Б

Скендербег - Партизан (21.05)
Динамо Кијев - Јанг Бојс (21.05)

Табела: Динамо 6, Јанг Бојс 2, Партизан 1, Скендербег 1.

Група Ц

Брага - Лудогорец (21.05)
Хофенхајм – Башакшехир (21.05)

Табела: Брага 6, Лудогорец 4, Башакшехир 1, Хофенхајм 0.

Група Д

Милан - АЕК (21.05)
Аустрија - Ријека (21.05)

Табела: Милан 6, АЕК 4, Аустрија 1, Ријека 0.

Група Е

Евертон - Лион (21.05)
Аталанта - Аполон (21.05)

Табела: Аталанта 4, Лион 2, Аполон 2, Евертон 1.

Група Ф

Шериф - Локомотива Москва (21.05)
Злин - Копенхаген (21.05)

Табела: Локомотива 4, Копенхаген 2, Шериф 2, Злин 1.

Група Г

Лугано - Викторија Плзењ (19.00)
Хапоел Бер Шева - Стеауа (19.00)

Табела: Стеауа 6, Викторија 3, Хапоел 3, Лугано 0.

Група Х

Црвена звезда - Арсенал УЖИВО
БАТЕ Борисов - Келн (19.00)

Табела: Арсенал 6, Црвена звезда 4, БАТЕ 1, Келн 0.

Група И

Коњаспор - Салцбург (19.00)
Марсеј - Виторија Гимараеш (19.00)

Табела: Салцбург 4, Марсеј 3, Коњаспор 3, Виторија Гимараеш 1.

Група Ј

Естерсунд - Атлетик Билбао (19.00)
Зорја - Херта (19.00)

Табела: Естерсунд 6, Зорја 3, Атлетик Билбао 1, Херта 1.

Група К

Ница - Лацио (19.00)
Зулте Варегем - Витесе (19.00)

Табела: Ница 6, Лацио 6, Витесе 0, Зулте Варегем 0.

Група Л

Зенит - Розенборг (19.00)
Вардар - Реал Сосиједад (19.00)

Табела: Зенит 6, Реал Сосиједад 3, Розенборг 3, Вардар 0.

*напомена: у наредној рунди, 2. новембра, само ће бити замењена домаћинства, парови ће остати исти.

Извор: Б92/мондо.рс