LE: Tvumasi i Kabananga "izbušili" Rajkovića!

Astana ubedljiva, 4 lopte u Rajkovićevoj mreži! Fudbaleri Astane deklasirali su Makabi iz Tel Aviva 4:0 (2:0) u premijernom meču trećeg kola Lige Evrope.  Na "Astana areni" otvoreno je 3. kolo Lige Evrope. Jedan srpski golman ostao je neocenjen, drugo se proveo kao bos po trnju.

Fudbal 19.10.2017 | 19:15
Po dva gola srpskom reprezentativcu Predragu Rajkoviću postigli su Patrik Tvumasi u prvom, te Žunior Kabananga u drugom poluvremenu.

Astana je 17. meč u nizu u Evropi ostala neporažena na svom terenu, a ovo joj je bila deveta pobeda u tom periodu.

Kazahstanci su dominirali od starta meča, konstantno pretili Rajkoviću, koji je prvi put kapitulirao u 33. minutu, nije uspeo da odbrani penal koji je izveo Tvumasi.

Nije prošlo ni deset minuta, a bilo je 2:0. Opet je Tvumasi savladao mladog Srbina, volej udarcem sa desetak metara.

Na samom startu drugog poluvremena Kabananga je udarcem sa ivice kaznenog prostora "overio" pobedu, a Izraelce je dotukao pet minuta kasnije posle sjajnog proigravanja Dmitrija Šomka, dvostrukog asistenta.

S druge strane, igrači Makabija nisu uspeli da savladaju drugog srpskog golmana na ovoj utakmici, kapiten Astane Nenad Erić je sačuvao svoju mrežu.

Astana iz tri utakmice ima četiri boda, dok je Makabi ostao na jednom. U drugom meču trećeg kola Grupe A Viljareal dočekuje Slaviju, oba tima imaju takođe po četiri boda.

Duel srpskih golmana na "Astana areni" u prestonici Kazahstana u jedinoj utakmici 3. kola Lige Evrope koja je odigrana van standardnih termina od 19.00 i 21.05 u potpunosti je pripao 35-godišnjem Nenadu Eriću.

Njegov 14 godina mlađi zemljak, rezervni golman reprezentacije Srbije, Predrag Rajković, bio je nešto poput kolateralne štete u očajnoj igri ekipe koju s klupe predvodi sin legendarnog Johana Krojfa, Đordi.

Rajković je četiri gola na jednom meču primao od igrača Čelsija, Zenita i Beitara, a od večeras i aktuelnih prvaka Kazahstana: Astana - Makabi Tel Aviv 4:0 (2:0) uz po dva gola Afrikanaca u redovima domaćih.

Patrik Tvumasi pogađao je u prvom, Žunior Kabananga u drugom poluvremenu, dok na drugoj strani navala izraelskog tima predvođena fantastičnim islandskim centarforom Vidarom Ornom Kjartansonom do finiša utakmice nije imala ni šut u okvir gola, pa će Erić po svemu sudeći ostati neocenjen u izveštajima sa meča u kojem je sastav bugarskog trenera Stanimira Stojlova nastavio impresivan niz na svom stadionu računajući od martovskog poraza od Kairata - 17-3-0.

Golovi napadača iz Gane i Konga doneli su Astani prvu pobedu u grupi u kojoj će se od 19 časova Viljareal i Slavija Prag.

Srpski napadač Đorđe Despotović bio je među rezervistima Astane, za koju su Tvumasi i Kabananga postigli ukupno deset golova u kvalifikacijama i grupnoj fazi Lige Evrope, a kako se u Kazahstanu prvenstvo igra u okviru kalendarske godine, njih dvojica nalaze se na 15 i 16 pogodaka u šampionatu.

Ubojitog napadača ima i Krojf, međutim bivši fudbaler Mančester junajteda i Barselone morao je u finišu utakmice da izvede Kjartansona, koji je prošlog proleća za polusezonu postigao 19, a od starta sezone 2017/18 već 11 golova za najpopularniji izraelski klub.

Astana: Erić - Šitov, Logvinenko, Aničić, Šomko - Majevski, Bejzebekov, Murtazajev, Tvumasi - Mužikov – Kabananga.

Makabi: Rajković - Spungin, Ben Haim, Babin, Davidžada - Batokio, Perec, Jeini - Blekmen, Sušić, Kjartanson.

Rezultati 3. kola:

Grupa A

Astana - Makabi Tel Aviv 4:0 (2:0)
/Tvumasi pen 33, 45, Kabananga 47, 52/

Viljareal - Slavija Prag 19.00

Tabela: Viljareal 4, Slavija 4, Astana (+1) 4, Makabi (+1) 1.

Grupa B

Skenderbeg - Partizan (21.05)
Dinamo Kijev - Jang Bojs (21.05)

Tabela: Dinamo 6, Jang Bojs 2, Partizan 1, Skenderbeg 1.

Grupa C

Braga - Ludogorec (21.05)
Hofenhajm – Bašakšehir (21.05)

Tabela: Braga 6, Ludogorec 4, Bašakšehir 1, Hofenhajm 0.

Grupa D

Milan - AEK (21.05)
Austrija - Rijeka (21.05)

Tabela: Milan 6, AEK 4, Austrija 1, Rijeka 0.

Grupa E

Everton - Lion (21.05)
Atalanta - Apolon (21.05)

Tabela: Atalanta 4, Lion 2, Apolon 2, Everton 1.

Grupa F

Šerif - Lokomotiva Moskva (21.05)
Zlin - Kopenhagen (21.05)

Tabela: Lokomotiva 4, Kopenhagen 2, Šerif 2, Zlin 1.

Grupa G

Lugano - Viktorija Plzenj (19.00)
Hapoel Ber Ševa - Steaua (19.00)

Tabela: Steaua 6, Viktorija 3, Hapoel 3, Lugano 0.

Grupa H

Crvena zvezda - Arsenal UŽIVO
BATE Borisov - Keln (19.00)

Tabela: Arsenal 6, Crvena zvezda 4, BATE 1, Keln 0.

Grupa I

Konjaspor - Salcburg (19.00)
Marsej - Vitorija Gimaraeš (19.00)

Tabela: Salcburg 4, Marsej 3, Konjaspor 3, Vitorija Gimaraeš 1.

Grupa J

Estersund - Atletik Bilbao (19.00)
Zorja - Herta (19.00)

Tabela: Estersund 6, Zorja 3, Atletik Bilbao 1, Herta 1.

Grupa K

Nica - Lacio (19.00)
Zulte Varegem - Vitese (19.00)

Tabela: Nica 6, Lacio 6, Vitese 0, Zulte Varegem 0.

Grupa L

Zenit - Rozenborg (19.00)
Vardar - Real Sosijedad (19.00)

Tabela: Zenit 6, Real Sosijedad 3, Rozenborg 3, Vardar 0.

*napomena: u narednoj rundi, 2. novembra, samo će biti zamenjena domaćinstva, parovi će ostati isti.

Izvor: B92/mondo.rs