У финале: Србија побједила Русију!

Кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у финале четрдесетог Европског првенства, пошто је у полуфиналу савладала Русију 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22). Изабраници селектора Александра Ђорђевића ће се у недељу од 20. 30 против Словеније борити за златну медаљу.

Србија 15.09.2017 | 22:39
У првих десет минута наш тим је одиграо стабилно у нападу, погађали су Богдановић, Милосављевић, Лучић, Мицић, али и одбрана је била на солидном нивоу. Мали проблем за селектора Ђорђевића представљала су два брза фаула Кузмића, што је захтевало више минута у игри за Бобана Марјановића. Он је одлично одиграо прву ролу на терену.

Руси нису могли да га зауставе, изнудио је неколико фаула, и погодио 5 поена до 12. минута.

Ас Детроита је био на висини задатка у првих 20 минута, сјајно је погађао, али и проигравао саигграче, што је омогућавало отворене шутеве или лаке поене. Марјановића је уу поенима пратио Богдановић (обојица по 13), па смо на полувремену имали предност од 14 поена (48:34).

Русија је у трећој четвртини после серије 12:0 пришла на 57:52, али смо тај напад одбили тројком Милосављевића и серијом 7:0. На крају трећег периода у којем су екипе играле у серијама, имали смо предност од девет поена 66:57. У том делу меча Швед је погађао углавном са пенала, а на терену није било Марјановића.

Руси су последњи квартал почели серијом 4:0, коју је тројком прекинуо Гудурић. Играло се поен по поен, а онда је шест минута пре краја после сјајних реакција Марјановића у нападу )поени и асистенција Мачвану) и Лучића у одбрани (изнудио фаул) разлика опет отишла на десет поена 75:65. Руси су на то одговорили серијом 5:0 у само неколико секунди па се ушло у неизвесну завршницу, коју је тројком најавио Швед (75:73).

Мицић је одговорио тројком за плус пет. Мање од три минута је тада било до краја. Судије су у том периоду одсвирале три фаула у нападу нашем тиму. Драма је била у дворани Синан Ерден, а са трибина су се чули наши навијачи. Мање од два минута је било до краја када је Богдановић убацио тројку, а Сале морао на клупи да смири Муту Николића, којег је сада љубио нови ас Сакраменто Кингса.

Богдан је касније погодио и кључне поене за победу и финале, треће у последње четири године за тим селектора Ђорђевића. Време је за злато!

Извор: Курир