U finale: Srbija pobjedila Rusiju!

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale četrdesetog Evropskog prvenstva, pošto je u polufinalu savladala Rusiju 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22). Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića će se u nedelju od 20. 30 protiv Slovenije boriti za zlatnu medalju.

Srbija 15.09.2017 | 22:39
U prvih deset minuta naš tim je odigrao stabilno u napadu, pogađali su Bogdanović, Milosavljević, Lučić, Micić, ali i odbrana je bila na solidnom nivou. Mali problem za selektora Đorđevića predstavljala su dva brza faula Kuzmića, što je zahtevalo više minuta u igri za Bobana Marjanovića. On je odlično odigrao prvu rolu na terenu.

Rusi nisu mogli da ga zaustave, iznudio je nekoliko faula, i pogodio 5 poena do 12. minuta.

As Detroita je bio na visini zadatka u prvih 20 minuta, sjajno je pogađao, ali i proigravao saiggrače, što je omogućavalo otvorene šuteve ili lake poene. Marjanovića je uu poenima pratio Bogdanović (obojica po 13), pa smo na poluvremenu imali prednost od 14 poena (48:34).

Rusija je u trećoj četvrtini posle serije 12:0 prišla na 57:52, ali smo taj napad odbili trojkom Milosavljevića i serijom 7:0. Na kraju trećeg perioda u kojem su ekipe igrale u serijama, imali smo prednost od devet poena 66:57. U tom delu meča Šved je pogađao uglavnom sa penala, a na terenu nije bilo Marjanovića.

Rusi su poslednji kvartal počeli serijom 4:0, koju je trojkom prekinuo Gudurić. Igralo se poen po poen, a onda je šest minuta pre kraja posle sjajnih reakcija Marjanovića u napadu )poeni i asistencija Mačvanu) i Lučića u odbrani (iznudio faul) razlika opet otišla na deset poena 75:65. Rusi su na to odgovorili serijom 5:0 u samo nekoliko sekundi pa se ušlo u neizvesnu završnicu, koju je trojkom najavio Šved (75:73).

Micić je odgovorio trojkom za plus pet. Manje od tri minuta je tada bilo do kraja. Sudije su u tom periodu odsvirale tri faula u napadu našem timu. Drama je bila u dvorani Sinan Erden, a sa tribina su se čuli naši navijači. Manje od dva minuta je bilo do kraja kada je Bogdanović ubacio trojku, a Sale morao na klupi da smiri Mutu Nikolića, kojeg je sada ljubio novi as Sakramento Kingsa.

Bogdan je kasnije pogodio i ključne poene za pobedu i finale, treće u poslednje četiri godine za tim selektora Đorđevića. Vreme je za zlato!

Izvor: Kurir