СП: Славље Шиперс и на 200 метара за друго злато

Американка славила на 3. 000 метара с препонама! Америчка атлетичарка Ема Коберн освојила је златну медаљу у трци на 3. 000 метара с препрекама на Светском првенству у Лондону. Холандска атлетичарка Дафне Шиперс освојила је златну медаљу у трци на 200 метара на Светском првенству у Лондону.

Остали спортови 12.08.2017 | 12:45
Она је до своје друге златне медаље на првенству у Лондону дошла у времену од 22,05 секунди.

Сребрна медаља припала је Мари-Жосе Та Лу из Обале Слоноваче са 0,03 секунде заостатка, док се бронзаним одличјем окитила Шони Милер са Бахама, која је заостајала 10 стотинки за победницом.

Пољски репрезентативац Павел Фајдек освојио је злато у бацању кладива. Он је тријумфовао са резултатом од 79,81 метара, док је друго место заузео Рус Валериј Пронкин са 78,16, а на трећем степенику победничког постоља нашао се још један Пољак Војћен Новиски са бачених 78,03 метара.

Американка славила на 3.000 метара с препонама! Америчка атлетичарка Ема Коберн освојила је златну медаљу у трци на 3.000 метара с препрекама на Светском првенству у Лондону.

Она је у финалу одлично истрчала последњи круг и трку завршила за девет минута, две секунде и 58 стотинки.

Сребрна медаља припала је такође Американки Кортни Фрерихс која је трку завршила са нешто више од секунд заостатка.

Бронзаним одличјем окитила се Хивин Јепкемои из Кеније са секунд и по заостатка за победницом.