SP: Slavlje Šipers i na 200 metara za drugo zlato

Amerikanka slavila na 3. 000 metara s preponama! Američka atletičarka Ema Kobern osvojila je zlatnu medalju u trci na 3. 000 metara s preprekama na Svetskom prvenstvu u Londonu. Holandska atletičarka Dafne Šipers osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Ostali sportovi 12.08.2017 | 12:45
Ona je do svoje druge zlatne medalje na prvenstvu u Londonu došla u vremenu od 22,05 sekundi.

Srebrna medalja pripala je Mari-Žose Ta Lu iz Obale Slonovače sa 0,03 sekunde zaostatka, dok se bronzanim odličjem okitila Šoni Miler sa Bahama, koja je zaostajala 10 stotinki za pobednicom.

Poljski reprezentativac Pavel Fajdek osvojio je zlato u bacanju kladiva. On je trijumfovao sa rezultatom od 79,81 metara, dok je drugo mesto zauzeo Rus Valerij Pronkin sa 78,16, a na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao se još jedan Poljak Vojćen Noviski sa bačenih 78,03 metara.

Amerikanka slavila na 3.000 metara s preponama! Američka atletičarka Ema Kobern osvojila je zlatnu medalju u trci na 3.000 metara s preprekama na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Ona je u finalu odlično istrčala poslednji krug i trku završila za devet minuta, dve sekunde i 58 stotinki.

Srebrna medalja pripala je takođe Amerikanki Kortni Frerihs koja je trku završila sa nešto više od sekund zaostatka.

Bronzanim odličjem okitila se Hivin Jepkemoi iz Kenije sa sekund i po zaostatka za pobednicom.