Видео - БЕЛ: Са Пинто, ово слути на добро!

Стандард окренуо Генк за полувреме - 2:1 (0:1).

Фудбал 04.08.2017 | 23:35
Сјајан меч у Лијежу на отварању другог кола Про лиге и победа домаћина после великог преокрета - 2:1 (0:1). Све је Генк имао у првих 45 минута - игру и вођство захваљујући сјајном поготку Шкријверса у 36. минуту, а шта им се десило на полувремену зна вероватно само тренер Стујвенберг.

Као да је други тим Генка изашао у наставку, што је екипа Рикарда Са Пинта са задовољством искористила. Добро јој је легао кикс голмана гостију Вуковића после којег је Жуниор изједначио на 1:1, а само петнаестак минута касније М'Поку је сјајним ударцем други пут на утакмици матирао госте и поставио коначан резултат.

Овом победом Стандард је бар на 24 сата избио на чело табеле белгијског шампионата, а солидан старт сезоне наговештава и лепше дане за посрнулог гиганта из Лијежа.

Од Срба Милош Косановић је ушао у игру код домаћина у 83. минуту док је други Србин Филип Младеновић меч пратио са трибина. Бојан Настић ушао је у игру у редовима Генка у 56. минуту, али није успео да спречи преокрет Стандарда.

БЕЛГИЈА 1 - 2. коло