Video - BEL: Sa Pinto, ovo sluti na dobro!

Standard okrenuo Genk za poluvreme - 2:1 (0:1).

Fudbal 04.08.2017 | 23:35
Sjajan meč u Liježu na otvaranju drugog kola Pro lige i pobeda domaćina posle velikog preokreta - 2:1 (0:1). Sve je Genk imao u prvih 45 minuta - igru i vođstvo zahvaljujući sjajnom pogotku Škrijversa u 36. minutu, a šta im se desilo na poluvremenu zna verovatno samo trener Stujvenberg.

Kao da je drugi tim Genka izašao u nastavku, što je ekipa Rikarda Sa Pinta sa zadovoljstvom iskoristila. Dobro joj je legao kiks golmana gostiju Vukovića posle kojeg je Žunior izjednačio na 1:1, a samo petnaestak minuta kasnije M'Poku je sjajnim udarcem drugi put na utakmici matirao goste i postavio konačan rezultat.

Ovom pobedom Standard je bar na 24 sata izbio na čelo tabele belgijskog šampionata, a solidan start sezone nagoveštava i lepše dane za posrnulog giganta iz Liježa.

Od Srba Miloš Kosanović je ušao u igru kod domaćina u 83. minutu dok je drugi Srbin Filip Mladenović meč pratio sa tribina. Bojan Nastić ušao je u igru u redovima Genka u 56. minutu, ali nije uspeo da spreči preokret Standarda.

BELGIJA 1 - 2. kolo