Спарти само реми пред Звезду!

Фудбалери Спарте из Прага освојили су само бод на старту шампионата у Чешкој.  Страмаћони променио четворицу, али Спарти ни то не помаже! Бохемијанс у 88. минуту до великог бода! Великан из Прага је додатно пољуљан, Италијан није успео да “угаси пожар” у својој кући, па му српски вицешампион дефинитивно долази у незгодно време.

Фудбал 31.07.2017 | 12:45
Не тако добар почетак сезоне за Спарту која ни у другом званичном мечу не бележи победу.

У четвртак је тим из Прага поражен од Црвене звезде у оквиру квалификација за Лигу Европе (2:0), а ни четири дана касније на старту домаћег шампионата богато појачана Спарта није победила иако је водила против Бохемијанса, али је на крају ремизирала - 1:1.

Спарта је повела голом Давида Лафате у 16. минуту, а изједначио је Михаил Шмид у 88. минуту меча.

Нови играч Спарте Срђан Плавшић имао је прилику да се упише у стрелце, али је погодио стативу, што ће се испоставити као битан моменат јер је Шмид после тога 'преотео' три бода Спарти.

Промене у екипи у односу на меч са Звездом је за првенствени меч направио Андреа Страмачони, а слично је урадио и његов колега Владан Милојевић у утакмици против Рада.

Разлика је што Спарти измењен састав није донео победу, а додатни проблем је што се повредио дефанзивац Семих Каја који се није враћао на терен у другом полувремену.

Спарта ће дочекати Црвену звезду дочекати у четвртак од 19 часова и Страмачони се мора надати много бољем издању своје екипе од оног у Београду, али и знатно слабијој игри Звезде да би могао да очекује преокрет.

Црвено-бели бране предност од 2:0.

Тријумф на старту шампионата остварио је Либерец који је резултатом 1:0 савладао Злин. Тренутак одлуке догодио се у 84. минуту када је на одбрањен ударац натрчао Пулкрабсместивши лопту из петерца у небрањени део гола.