Sparti samo remi pred Zvezdu!

Fudbaleri Sparte iz Praga osvojili su samo bod na startu šampionata u Češkoj.  Stramaćoni promenio četvoricu, ali Sparti ni to ne pomaže! Bohemijans u 88. minutu do velikog boda! Velikan iz Praga je dodatno poljuljan, Italijan nije uspeo da “ugasi požar” u svojoj kući, pa mu srpski vicešampion definitivno dolazi u nezgodno vreme.

Fudbal 31.07.2017 | 12:45
Ne tako dobar početak sezone za Spartu koja ni u drugom zvaničnom meču ne beleži pobedu.

U četvrtak je tim iz Praga poražen od Crvene zvezde u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope (2:0), a ni četiri dana kasnije na startu domaćeg šampionata bogato pojačana Sparta nije pobedila iako je vodila protiv Bohemijansa, ali je na kraju remizirala - 1:1.

Sparta je povela golom Davida Lafate u 16. minutu, a izjednačio je Mihail Šmid u 88. minutu meča.

Novi igrač Sparte Srđan Plavšić imao je priliku da se upiše u strelce, ali je pogodio stativu, što će se ispostaviti kao bitan momenat jer je Šmid posle toga 'preoteo' tri boda Sparti.

Promene u ekipi u odnosu na meč sa Zvezdom je za prvenstveni meč napravio Andrea Stramačoni, a slično je uradio i njegov kolega Vladan Milojević u utakmici protiv Rada.

Razlika je što Sparti izmenjen sastav nije doneo pobedu, a dodatni problem je što se povredio defanzivac Semih Kaja koji se nije vraćao na teren u drugom poluvremenu.

Sparta će dočekati Crvenu zvezdu dočekati u četvrtak od 19 časova i Stramačoni se mora nadati mnogo boljem izdanju svoje ekipe od onog u Beogradu, ali i znatno slabijoj igri Zvezde da bi mogao da očekuje preokret.

Crveno-beli brane prednost od 2:0.

Trijumf na startu šampionata ostvario je Liberec koji je rezultatom 1:0 savladao Zlin. Trenutak odluke dogodio se u 84. minutu kada je na odbranjen udarac natrčao Pulkrabsmestivši loptu iz peterca u nebranjeni deo gola.