ЛШ - квалификације: Ријека ''седмицом'' до Ред Була!

Ријека са 7:1 до треће рунде, чека Салцбург! Фудбалери Ријеке и Хафјафјордура изборили су пласман у треће коло квалификација за Лигу шампиона.  Ријека бацила петарду, нека дрхти Ред Бул! Хрватски шампион убедљив против ТНС-а - 5:1.  Вардар избацио прошлогодишњег учесника ЛШ! Без обзира на то што нису играли на свом стадиону - шампиони Македоније "избацили" су Малме који је прошле године играо групну фазу Лиге шампиона.

Фудбал 18.07.2017 | 23:24
Најбољи тим Хрватске је лако изашао на крај са Њу Сејнтсима, након 2:0 код куће, славило је са убедљивих 5:1 у реваншу у Велсу.

Стрелци за Ријеку били су Матеи у првом, а два пута Гаврановић, те по једном Горгон и Ристовски у другом полувремену.

Мучење у првом мечу, па рапсодија у реваншу! Петардом у мрежи ТНС-а фудбалери Ријеке најавили су двомече са Ред Бул Салзбургом - 5:1.

Велшки шампион није могао да се одупре екипи Матијажа Кека која је имала више него повољан резултат из прве утакмице. Далеко од тога да је Ријека бриљирала. Деловало је да Хрвати играју пешке, тек толико да одраде посао. Тек понека полуприлика виђена је пред голом ТНС-а.

Ипак, мрежу скромних Велшана погодио је Матеи у 41.минуту. Све је после тога било сувише лако. После тога је све било јасно. ТНС се у наставку отворио што је боља екипа Ријеке искористила. Севале су шансе пред голом домаћина. Нараввно и голови. Распуцали су се Гаврановић, Горгон и Ристовски. Тек толико да Ријечани напумпају самопоуздање уочи тешких мечева против Ред Була.

И Хафнафјордур је славио на гостовању, надиграо је Викингур 2:0 на Фарским острвима, након ремија 1:1 код куће.

Исландски шампион је тријумфовао погоцима Ленона из пенала у 79. и Валдимарсона у 91. минуту, док је домаћин од 78. имао играча мање због искључења резервисте Олсена.

Ријека ће у трећем колу квалификација играти вероватно са аустријским Салцбургом, који је у првом мечу другог кола савладао Хибернијанс на Малти 3:0.

Хафнарфјордур чека расплет дуела између Марибора и Зрињског, првак Словеније је победио 2:1 у Мостару у првом мечу.

Скопски Вардар пласирао се у треће коло квалификација за Лигу шампиона!

Македонски шампион је у реваншу, који се није играо на њиховом стадиону који се "шминка" за Суперкуп Европе већ на малом стадиону у Струмицама, остварио победу од 3:1, што је уз прошлонедељних 1:1 из Шведске значило да су "избацили" Малме.

Пеналом искусног нападача Маркуса Росенберга гости су водили од 16. минута, али је Вардар головима Грнчарова, Баршегјана и Николова направио преокрет у другом делу игре.

Малме је прошле године избацио Жалгирис, Салцбург и Селтик пре него што је изборио учешће у групној фази Лиге шампиона у којој је претрпео озбиљне поразе од Шахјора (0:4), ПСЖ-а (0:5) и Реала (0:8), али су такмичење ипак завршили са три освојена бода.

У наредном колу Вардар игра са бољим из дуела Жилине и Копенхагена (први меч 1:3).