LŠ - kvalifikacije: Rijeka ''sedmicom'' do Red Bula!

Rijeka sa 7:1 do treće runde, čeka Salcburg! Fudbaleri Rijeke i Hafjafjordura izborili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.  Rijeka bacila petardu, neka drhti Red Bul! Hrvatski šampion ubedljiv protiv TNS-a - 5:1.  Vardar izbacio prošlogodišnjeg učesnika LŠ! Bez obzira na to što nisu igrali na svom stadionu - šampioni Makedonije "izbacili" su Malme koji je prošle godine igrao grupnu fazu Lige šampiona.

Fudbal 18.07.2017 | 23:24
Najbolji tim Hrvatske je lako izašao na kraj sa Nju Sejntsima, nakon 2:0 kod kuće, slavilo je sa ubedljivih 5:1 u revanšu u Velsu.

Strelci za Rijeku bili su Matei u prvom, a dva puta Gavranović, te po jednom Gorgon i Ristovski u drugom poluvremenu.

Mučenje u prvom meču, pa rapsodija u revanšu! Petardom u mreži TNS-a fudbaleri Rijeke najavili su dvomeče sa Red Bul Salzburgom - 5:1.

Velški šampion nije mogao da se odupre ekipi Matijaža Keka koja je imala više nego povoljan rezultat iz prve utakmice. Daleko od toga da je Rijeka briljirala. Delovalo je da Hrvati igraju peške, tek toliko da odrade posao. Tek poneka poluprilika viđena je pred golom TNS-a.

Ipak, mrežu skromnih Velšana pogodio je Matei u 41.minutu. Sve je posle toga bilo suviše lako. Posle toga je sve bilo jasno. TNS se u nastavku otvorio što je bolja ekipa Rijeke iskoristila. Sevale su šanse pred golom domaćina. Naravvno i golovi. Raspucali su se Gavranović, Gorgon i Ristovski. Tek toliko da Riječani napumpaju samopouzdanje uoči teških mečeva protiv Red Bula.

I Hafnafjordur je slavio na gostovanju, nadigrao je Vikingur 2:0 na Farskim ostrvima, nakon remija 1:1 kod kuće.

Islandski šampion je trijumfovao pogocima Lenona iz penala u 79. i Valdimarsona u 91. minutu, dok je domaćin od 78. imao igrača manje zbog isključenja rezerviste Olsena.

Rijeka će u trećem kolu kvalifikacija igrati verovatno sa austrijskim Salcburgom, koji je u prvom meču drugog kola savladao Hibernijans na Malti 3:0.

Hafnarfjordur čeka rasplet duela između Maribora i Zrinjskog, prvak Slovenije je pobedio 2:1 u Mostaru u prvom meču.

Skopski Vardar plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona!

Makedonski šampion je u revanšu, koji se nije igrao na njihovom stadionu koji se "šminka" za Superkup Evrope već na malom stadionu u Strumicama, ostvario pobedu od 3:1, što je uz prošlonedeljnih 1:1 iz Švedske značilo da su "izbacili" Malme.

Penalom iskusnog napadača Markusa Rosenberga gosti su vodili od 16. minuta, ali je Vardar golovima Grnčarova, Baršegjana i Nikolova napravio preokret u drugom delu igre.

Malme je prošle godine izbacio Žalgiris, Salcburg i Seltik pre nego što je izborio učešće u grupnoj fazi Lige šampiona u kojoj je pretrpeo ozbiljne poraze od Šahjora (0:4), PSŽ-a (0:5) i Reala (0:8), ali su takmičenje ipak završili sa tri osvojena boda.

U narednom kolu Vardar igra sa boljim iz duela Žiline i Kopenhagena (prvi meč 1:3).