Енглеска Примера Леагуе 2017-18!

Број шпанских фудбалера на Острву већи је из дана у дан, а шта тек рећи за Французе?

Фудбал 06.07.2017 | 15:00
Енглеска Примера Леагуе 2017-18!
Списак шпанских и француских фудбалера који су наступали, и наступају, у енглеској Премијер лиги већ неколико година је подужи и штампа се ситним словима, а у једном дану продужен је за по једно име.

Шпанац Висенте Ибора и Француз Флориен Лежен последња су два страна фудбалера који су стигли у Енглеску.

Ибора нови је играч Лестера, пошто је Севиља данас објавила да је пристала да га прода. Има има 29 година и игра у везном реду, а у Севиљу је дошао 2013. из Левантеа и у међувремену постао капитен екипе.

Он је за Севиљу одиграо 172 утакмице и био један од кључних играча у освајању три трофеја у Лиги Европа.

Трансфер би према писању шпанских медија требало да износи око 12 милиона евра, а о њему је почело да се разговара активно после двомеач између ова два клуба у осмини финала Лиге шампиона, прошлог фебруара и марта.

Ибора је тада импресионирао власнике и менаџмент Лестера, који је прошао даље у напетим дуелима између којих је, у сада већ чувеној епизоди, смењен Клаудио Ранијери.

Ибора ће се вратити у Шпанију да би се поздравио са навијачима Севиље, када буде потписао за Лестер.

Повратник у Премијер лигу и енглески рекордер по броју Француза, иза Арсенала наравно, довео је прво појачање за наредну сезону, пошто је уговор потписан са досадашњим штопером Еибара Флориеном Леженом.

"Лежен је фудбал који је урадио много тога у Шпанији. Пратио сам га неко време и много је напредовао последњих година. Донеће нам нешто другачије у последњој линији", рекао је тренер Њукасла Рафаел Бенитез британским медијима.

Лежен, 26-годишњи француски одбрамбени играч, потписао је уговор на пет сезона, а Њукасл га је наводно платио 10 милиона евра.

Он је поникао у француским нижелигашима пре него што је 2009. прешао у Истр, одакле се после две године преселио у Виљареал.

Играо је на позајмици у Бресту, а после сезоне и по у Дјирони, купио га је Манчестер сити, у ком није добио прилику, па се вратио у Брест на још годину дана.

Прошлу сезону је био у Еибару, за који је наступио 34 пута у Примери, уз један гол.

Ибора је 37. Шпанац који ће (ако не буде промена до краја прелазног рока) наступати у Премијер лиги 2017/18, док је Лежен 33. Француз у финансијски најмоћнијој фудбалској лиги света.

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар