Срби ремијем овјерили Европско првенство!

Рукометна репрезентација Србије одиграла је нерешено 27:27 у гостима са Белорусијом и тако оверила пласман на Европско првенство.

Остали спортови 18.06.2017 | 17:15
Србија је успела да надокнади минус који је имала током читавог другог полувремена у Минску и сада ће као другопласирана из групе 2 отићи на шампионат 'Старог континента'.

Изабраници Јовице Цветковића су и пре меча знали да су сигуран путник у Хрватску, а на табели групе налази се само Белорусија због бољег међусобног скора.

Обе селекције имају по осам бодова и чекају 23. јун када ће бити обављен жреб за Европско првенство.

Дуел у престоници Белорусије почео је изједначеном игром, али су домаћини успели да наметну свој ритам средином полувремена и током наставка држе конце игре у рукама. ’Орлови’ су у неколико наврата грешкама пропуштали шансу да се врате, што су успели тек у финишу.

Ђорђић је држао прикључак и у последњи минут ушло се предношћу ривала од једног гола. Белоруси су изгубили лопту, она је дошла до Драшка Ненадића који је двадесетак секунди пре краја постигао гол за изједначење.

Иако је било времена за Белорусе, они су одлучили да сачувају бод и прво место, за коначних 27:27.

За крај још један реми!

Рукометна репрезентација Србије ремизирала је у Минску против Белорусије 27:27 (13:10) у последњем мечу квалификација за првенство Европе у Хрватској.

Подмлађени и повредама ослабљени тим Србије успео је да стигне пет голова минуса и дође до ремија голом Ђорђића 20 секунди пре краја, који је на овом сусрету постигао чак девет погодака, док су још Ђукић и Илић били стрелци по три гола.

Бод није био довољан изабраницима Јовице Цветковића да на раније обезбеђен пласман у Хрватску оду са првог места квалификационе групе, на коме је завршила Белорусија због бољег међусобног скора.

Европско првенство у Хрватској на програму је од 12. до 24. јануара 2018. године.