Иран има свог Месија и биће учесник СП-а!

Кроз квалификације без примљеног гола! Сардар Азмун водио своју репрезентацију до победе - 2:0.

Фудбал 13.06.2017 | 07:45
Друга репрезентација која је обезбедила играње на Светском првенству 2018. године које ће се одржати у Русији. Иран је кроз осам утакмица квалификација прошао без примљеног гола!

Одлучујућа победа за Иран била је ова од данас против Узбекистана од 2:0 којом је репрезентација на чијој клупи седи Карлос Кеирош и математички обезбедила пролазак у Русију два кола пре краја.

До победе против Узбекистана главни је био Сардар Азмун ког зову још и иранским Месијем. Што свакако није случајно, овај момак игра фудбал на врхунском нивоу. Дао је гол у 23. минуту, а победу је потврдио Тареми у 88. минуту. У међувремену је пенал промашио Масуд Шоајеи, али то се на његову срећу није оцртало у резултату.

Иран сада има 20 освојених бодова, седам више у односу на Јужну Кореју, а осам више од Узбекистана који је на трећем месту.

Заиста је Иран био импресиван у овим квалификацијама.