Iran ima svog Mesija i biće učesnik SP-a!

Kroz kvalifikacije bez primljenog gola! Sardar Azmun vodio svoju reprezentaciju do pobede - 2:0.

Fudbal 13.06.2017 | 07:45
Druga reprezentacija koja je obezbedila igranje na Svetskom prvenstvu 2018. godine koje će se održati u Rusiji. Iran je kroz osam utakmica kvalifikacija prošao bez primljenog gola!

Odlučujuća pobeda za Iran bila je ova od danas protiv Uzbekistana od 2:0 kojom je reprezentacija na čijoj klupi sedi Karlos Keiroš i matematički obezbedila prolazak u Rusiju dva kola pre kraja.

Do pobede protiv Uzbekistana glavni je bio Sardar Azmun kog zovu još i iranskim Mesijem. Što svakako nije slučajno, ovaj momak igra fudbal na vrhunskom nivou. Dao je gol u 23. minutu, a pobedu je potvrdio Taremi u 88. minutu. U međuvremenu je penal promašio Masud Šoajei, ali to se na njegovu sreću nije ocrtalo u rezultatu.

Iran sada ima 20 osvojenih bodova, sedam više u odnosu na Južnu Koreju, a osam više od Uzbekistana koji je na trećem mestu.

Zaista je Iran bio impresivan u ovim kvalifikacijama.