СП: Мексиканци једном ногом у Русији, САД се спасавају!

Претходне ноћи настављене су квалификације у КОНКАКАФ зони за Светско првенство у Русији наредне године.

Фудбал 09.06.2017 | 16:15
Мексико је наставио са сигурним партијама, задржавши тирјумфом над Хондурасом прво место на табели – 3:0 (1:0).

У преосталим мечевима пете рунде, Сједињене Америчке Државе стигле су до изузетно важна три бода победом над Тринидадом и Тобагом 2:0 (0:0), док су Костарика и Панама одиграли сусрет без погодака.

Мексиканци сада имају 13 бодова, односно пет више од другопласираних Костариканаца. Следи Америка са седам, Панама са шест, Хондурас са четири и Тринидад и Тобаго са три.

Прве три репрезентације обезбедиће директан пласман на Мундијал, док ће четврти морати у бараж.

'Ел Триколори' нису имали превише проблема против Ходурашана на стадиону Ацтека. После 34. минута игре успели су да сломе отпор гостију, поготком Освалда Пантоха, да би у размаку од 180 секунди и дефинитивно решили питање победника.

Ирвинг Лосано дуплирао је вођство у 63. минуту, а Раул Химес у 66. поставио коначан резултат меча.

С друге стране, 'Јенкији' се полако уздишу после очајног старта квалификација и делује да ће Брус Арена, који је постављен на клупу како би спасао ствар, успети да одведе екипу у Русију.

НА стадиону 'Дицк'с Спортинг Гоодс' у Колораду САД је тек у наставку успела да пробије бедем гостију, захваљујући млађаном нападачу дортмундске Борусије Кристијану Пулишићу.

Пулишић је најпре био прецизан у седмом минуту другог полувремена, пре него што је у 62. минуту најавио друго славље свог тима у пет утакмица.

У наредном колу. у ноћи између недеље и понедељка, очекује нас дерби у Мексико Ситију Мексико – САД, као и окршаји Панаме и Хондураса, односно Костарике и Тринидада и Тобага.