SP: Meksikanci jednom nogom u Rusiji, SAD se spasavaju!

Prethodne noći nastavljene su kvalifikacije u KONKAKAF zoni za Svetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine.

Fudbal 09.06.2017 | 16:15
Meksiko je nastavio sa sigurnim partijama, zadržavši tirjumfom nad Hondurasom prvo mesto na tabeli – 3:0 (1:0).

U preostalim mečevima pete runde, Sjedinjene Američke Države stigle su do izuzetno važna tri boda pobedom nad Trinidadom i Tobagom 2:0 (0:0), dok su Kostarika i Panama odigrali susret bez pogodaka.

Meksikanci sada imaju 13 bodova, odnosno pet više od drugoplasiranih Kostarikanaca. Sledi Amerika sa sedam, Panama sa šest, Honduras sa četiri i Trinidad i Tobago sa tri.

Prve tri reprezentacije obezbediće direktan plasman na Mundijal, dok će četvrti morati u baraž.

'El Trikolori' nisu imali previše problema protiv Hodurašana na stadionu Acteka. Posle 34. minuta igre uspeli su da slome otpor gostiju, pogotkom Osvalda Pantoha, da bi u razmaku od 180 sekundi i definitivno rešili pitanje pobednika.

Irving Losano duplirao je vođstvo u 63. minutu, a Raul Himes u 66. postavio konačan rezultat meča.

S druge strane, 'Jenkiji' se polako uzdišu posle očajnog starta kvalifikacija i deluje da će Brus Arena, koji je postavljen na klupu kako bi spasao stvar, uspeti da odvede ekipu u Rusiju.

NA stadionu 'Dick's Sporting Goods' u Koloradu SAD je tek u nastavku uspela da probije bedem gostiju, zahvaljujući mlađanom napadaču dortmundske Borusije Kristijanu Pulišiću.

Pulišić je najpre bio precizan u sedmom minutu drugog poluvremena, pre nego što je u 62. minutu najavio drugo slavlje svog tima u pet utakmica.

U narednom kolu. u noći između nedelje i ponedeljka, očekuje nas derbi u Meksiko Sitiju Meksiko – SAD, kao i okršaji Paname i Hondurasa, odnosno Kostarike i Trinidada i Tobaga.