ШПА: Гол Крстичића мало за побједу Алавеса!

Екипа Алавеса одиграла је 1:1 са Леганесом, док је Депортиво пред домаћом публиком славио против Лас Палмаса 3:0 у последњем колу Примере.  Крстичић за крај! Алавесов понос - месец дана без пораза! Српски интернационалац постигао последњи погодак за клуб из Виторије у Примери – 1:1.  Севиља са пет голова испратила Осасуну из ЛаЛиге! Екипа Севиље победила је Осасуну са 5:0 у последњем колу шпанске ЛаЛиге.

Фудбал 21.05.2017 | 07:45
Баски су били пред 15. тријумфом у сезони, односно четвртог узастопног, међутим у 89. минуту Тимор је донео бод Леганесу.

Једини погодак за Алавес постигао је Ненад Крстичић у 64. минуту. Федал је центрирао а бивши играч Сампдорије главом послао лопту иза леђа голмана Нереа Шампања.

Репрезентативац Србије Александар Катаи одиграо је последњих 11 минута утакмице, пошто је у 79. минуту заменио Ибаија Гомеса.

Ако је неко ове сезоне одушевио у шпанској Примери, онда је то Алавес. Екипа из Виторије је у последњем колу испустила победу у 89. минуту утакмице у Леганесу (1:1), али то није покварило утисак који је оставила екипа Маурисија Пелегрина.

Алавес је Примеру завршио са низом од седам мечева без пораза, који траје више од месец дана, па их за седам дана Барселона у финалу Купа краља мора узети за озбиљно, како не би доживела непријатно искуство и остала без већ виђеног трофеја.

Последњи погодак за Баске у сезони постигао је српски интернационалац Ненад Крстичић, који је тако потврдио добру форму из финиша сезоне и постигао свој други погодак у овој сезони.

Деловало је да ће гости освојити сва три бода, али је последњим тренуцима Давид Тиморефектним голом спречио пораз домаћег тима.

Депортиво је морао да сачека последње коло да би се распуцао, па је данас за крај сезоне на Ријазору страдао Лас Палмас (3:0).

Све је било решно у првих 45. минута, а најзаслужнији за то био је Румун Флорин Андоне.

Депортиво је остварио победу против Лас Палмаса, а све голове домаћи играчи постигли су у првом полувремену.

У року од 30. минута двоструки стрелац био је Флорин Андоне, који је прво у 4. а потом и у 28. минуту затресао мрежу противничког голмана.

До краја полувремена виђен је још један гол у мрежи гостију, пошто је у 39. минуту Карлес Гил на повисио на 3:0. Испоставиће се да је то био и коначан резултат, пошто до краја утакмице није било више голова.

Ла Коруња је овим тријумфом такмичарску годину завршила на 16. позицији са 26 бодова, док је Лас Палмас на 14. месту са три бода више.

Екипа Севиље победила је Осасуну са 5:0 у последњем колу шпанске ЛаЛиге.

Изабраници Хорхеа Сампаолија на најбољи могући начин завршили су такмичарску годину 2016/2107, док се са друге стране Осасуна убедљив поразом опростила од ЛаЛиге.

Домаћи фудбалери су до предности дошли у десетом минуту када је Витоло налетео на одбитак и лако послао лопту у гол.

До другог поготка није се чекало пуно, пошто је у дведесетом минуту Франко Васкес лепим ударцем са шест метара савладао Сиригуа.

Тим Петра Васиљевића није имао одговор на лепршаву игру Севиље, која је у десет минута пред одмор стигла до и до трећег гола. Сјајним ударцем са руба шеснаестерца Стеван Јоветић је постигао шести гол у Примери.

Мукама Осасуне ту није био крај, пошто су домаћи играчи успели да постигну још два гола до краја утакмице. Прво је у 60. минуту Васкес повисио на 4:0, а потом у 80. Витоло поставио коначних Севиља пет, Осасуна нула.

Како тужан начин да се оде из клуба... Покуњени Хорхе Сампаоли извиждан на Санчез Писхуану. Севиља се од ове сезоне опростила петардом...

"Осећам да треба да идем. Моја земља ме зове. Потребан сам Аргентини". Овако нешто изјавио је Хорхе Сампаоли прекјуче када је дефинитивно постало јасно да напушта Севиљу зарад клупе Гаучоса. Покушао је искусни стручњак да буде што емотивни у том излагању, да стави до зања како му је жао што одлази, међутим, навијачи немају разумевања за такав потез. Иако им је донео четврто место и пласман у квалификације за Лигу шампиона, Сампаоли је вечерас на опроштају од Санчез Писхуана доживео звиждуке. Па чак и понеку увреду.

У резултатски неважном мечу Андалужани су почистили са терена одавно прежаљену Осасуну (5:0) српског тренера Петра Васиљевића и Горана Чаушића. Док су његови играчи везли по терену и тако на најлепши начин ставили тачку на ову сезону, аргентински стратег је покуњен седео на клупи. Није било ни трага од оне енергије која га краси приликом вођења готово сваког меча.

Утисак је - врло тужан начин да се иде из клуба...

Сампаоли је, подсетимо, дошао у Севиљу као део великог пројекта. Био је планиран за дуге стазе, а испоставило се да је Писхуан напустио после свега годину дана. Остаје нам сада да видимо како ће Севиља од идуће сезоне без сјајног стручњака и што је још важније - човека из сенке, односно творца овакве Севиље какву знате - Рамона Родригеза Монћија. Одлазак таква два аса сигурно неће бити лако "преболети"...

Што се самог сусрета тиче он је протекао у апсолутној доминацији домаћина који се поигравао како маче с клупком. По два гола Муда Васкеза, Витола и један Стевана Јоветића. Погодак црногорског мајстора нешто је најлепше што је виђено на овој утакмици.