ŠPA: Gol Krstičića malo za pobjedu Alavesa!

Ekipa Alavesa odigrala je 1:1 sa Leganesom, dok je Deportivo pred domaćom publikom slavio protiv Las Palmasa 3:0 u poslednjem kolu Primere.  Krstičić za kraj! Alavesov ponos - mesec dana bez poraza! Srpski internacionalac postigao poslednji pogodak za klub iz Vitorije u Primeri – 1:1.  Sevilja sa pet golova ispratila Osasunu iz LaLige! Ekipa Sevilje pobedila je Osasunu sa 5:0 u poslednjem kolu španske LaLige.

Fudbal 21.05.2017 | 07:45
Baski su bili pred 15. trijumfom u sezoni, odnosno četvrtog uzastopnog, međutim u 89. minutu Timor je doneo bod Leganesu.

Jedini pogodak za Alaves postigao je Nenad Krstičić u 64. minutu. Fedal je centrirao a bivši igrač Sampdorije glavom poslao loptu iza leđa golmana Nerea Šampanja.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Katai odigrao je poslednjih 11 minuta utakmice, pošto je u 79. minutu zamenio Ibaija Gomesa.

Ako je neko ove sezone oduševio u španskoj Primeri, onda je to Alaves. Ekipa iz Vitorije je u poslednjem kolu ispustila pobedu u 89. minutu utakmice u Leganesu (1:1), ali to nije pokvarilo utisak koji je ostavila ekipa Maurisija Pelegrina.

Alaves je Primeru završio sa nizom od sedam mečeva bez poraza, koji traje više od mesec dana, pa ih za sedam dana Barselona u finalu Kupa kralja mora uzeti za ozbiljno, kako ne bi doživela neprijatno iskustvo i ostala bez već viđenog trofeja.

Poslednji pogodak za Baske u sezoni postigao je srpski internacionalac Nenad Krstičić, koji je tako potvrdio dobru formu iz finiša sezone i postigao svoj drugi pogodak u ovoj sezoni.

Delovalo je da će gosti osvojiti sva tri boda, ali je poslednjim trenucima David Timorefektnim golom sprečio poraz domaćeg tima.

Deportivo je morao da sačeka poslednje kolo da bi se raspucao, pa je danas za kraj sezone na Rijazoru stradao Las Palmas (3:0).

Sve je bilo rešno u prvih 45. minuta, a najzaslužniji za to bio je Rumun Florin Andone.

Deportivo je ostvario pobedu protiv Las Palmasa, a sve golove domaći igrači postigli su u prvom poluvremenu.

U roku od 30. minuta dvostruki strelac bio je Florin Andone, koji je prvo u 4. a potom i u 28. minutu zatresao mrežu protivničkog golmana.

Do kraja poluvremena viđen je još jedan gol u mreži gostiju, pošto je u 39. minutu Karles Gil na povisio na 3:0. Ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat, pošto do kraja utakmice nije bilo više golova.

La Korunja je ovim trijumfom takmičarsku godinu završila na 16. poziciji sa 26 bodova, dok je Las Palmas na 14. mestu sa tri boda više.

Ekipa Sevilje pobedila je Osasunu sa 5:0 u poslednjem kolu španske LaLige.

Izabranici Horhea Sampaolija na najbolji mogući način završili su takmičarsku godinu 2016/2107, dok se sa druge strane Osasuna ubedljiv porazom oprostila od LaLige.

Domaći fudbaleri su do prednosti došli u desetom minutu kada je Vitolo naleteo na odbitak i lako poslao loptu u gol.

Do drugog pogotka nije se čekalo puno, pošto je u dvedesetom minutu Franko Vaskes lepim udarcem sa šest metara savladao Sirigua.

Tim Petra Vasiljevića nije imao odgovor na lepršavu igru Sevilje, koja je u deset minuta pred odmor stigla do i do trećeg gola. Sjajnim udarcem sa ruba šesnaesterca Stevan Jovetić je postigao šesti gol u Primeri.

Mukama Osasune tu nije bio kraj, pošto su domaći igrači uspeli da postignu još dva gola do kraja utakmice. Prvo je u 60. minutu Vaskes povisio na 4:0, a potom u 80. Vitolo postavio konačnih Sevilja pet, Osasuna nula.

Kako tužan način da se ode iz kluba... Pokunjeni Horhe Sampaoli izviždan na Sančez Pishuanu. Sevilja se od ove sezone oprostila petardom...

"Osećam da treba da idem. Moja zemlja me zove. Potreban sam Argentini". Ovako nešto izjavio je Horhe Sampaoli prekjuče kada je definitivno postalo jasno da napušta Sevilju zarad klupe Gaučosa. Pokušao je iskusni stručnjak da bude što emotivni u tom izlaganju, da stavi do zanja kako mu je žao što odlazi, međutim, navijači nemaju razumevanja za takav potez. Iako im je doneo četvrto mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, Sampaoli je večeras na oproštaju od Sančez Pishuana doživeo zvižduke. Pa čak i poneku uvredu.

U rezultatski nevažnom meču Andalužani su počistili sa terena odavno prežaljenu Osasunu (5:0) srpskog trenera Petra Vasiljevića i Gorana Čaušića. Dok su njegovi igrači vezli po terenu i tako na najlepši način stavili tačku na ovu sezonu, argentinski strateg je pokunjen sedeo na klupi. Nije bilo ni traga od one energije koja ga krasi prilikom vođenja gotovo svakog meča.

Utisak je - vrlo tužan način da se ide iz kluba...

Sampaoli je, podsetimo, došao u Sevilju kao deo velikog projekta. Bio je planiran za duge staze, a ispostavilo se da je Pishuan napustio posle svega godinu dana. Ostaje nam sada da vidimo kako će Sevilja od iduće sezone bez sjajnog stručnjaka i što je još važnije - čoveka iz senke, odnosno tvorca ovakve Sevilje kakvu znate - Ramona Rodrigeza Monćija. Odlazak takva dva asa sigurno neće biti lako "preboleti"...

Što se samog susreta tiče on je protekao u apsolutnoj dominaciji domaćina koji se poigravao kako mače s klupkom. Po dva gola Muda Vaskeza, Vitola i jedan Stevana Jovetića. Pogodak crnogorskog majstora nešto je najlepše što je viđeno na ovoj utakmici.