ЕП: "Орлови" из Крагујевца на прво мјесто!

Србија још једном победила Румунију и направила велики корак ка пласману на ЕП у Хрватској 2018. Уравнотежен учинак у нападу и сјајно издање Владимира Цупаре на голу били су кључеви успеха.

Остали спортови 07.05.2017 | 22:45
Рукометна репрезентација Србије у Крагујевцу је победила Румунију резултатом 27:22 (16:13) и у комбинацији са ремијем на мечу Пољска - Белорусија (27:27), после 4. кола избила на чело табеле Групе 2 квалификација за Европско првенство.

Десно крило Дарко Ђукић постигао је пет голова - све у првом полувремену - пратио га је Петар Ђорђић са четири, док је Владимир Цупара од почетка до краја био практично нерешива енигма за напад Румуна.

За разлику од новембарског мини-циклуса, "орлови" су успели да избегну пад после победе у првој утакмици и сада се са укупно шест бодова заслужено налазе на путу ка Хрватској 2018.

Тријумфом над Пољацима у Нишу 14. јуна, изабраници Јовице Цветковића завршили би посао у квалификацијама коло пре краја и онда путовали у Минск потпуно растерећени...

Окршај у дворани "Језеро" био је други са Румунијом у размаку од три дана, након што су српски рукометаши у Баја Мареу славили резултатом 23:22, голом Петра Ненадића у последњем секунду.

Овог пута ни изблиза није било такве драме, али није било ни глатко, као што можда сугерише коначних "плус пет".

Штета је што "орлови" нису отклонили све дилеме већ у првом полувремену, када су брзом и разноврсном игром између 10. и 23. минута од 6:6 стигли до 14:8.

Ту предност одржавали су до два минута пре краја, када је Ђукић погодио за 16:10, да би Румуни до одласка на одмор пришли на 16:13, па у првим минутима другог полувремена наставили серију све до претећих 16:15!

Тада је Петар Ђорђић "измислио" гол са девет метара, а Жарко Шешум након стативе Румуна повисио на 18:15.

Уследила је контра са играчем мање, украдена лопта Ђукића и погодак Мијајла Марсенића, да би Шешум у 39. минуту завршио серију од 4:0, после које се поново лакше дисало - 20:15.

Након 23:17 у 43. минуту наступила је криза, за 10 минута су "орлови" само једном успели да затресу мрежу, али је расположени Цупара низом сјајних одбрана, уз повремену наклоност среће, држао ситуацију под контролом.

Ветеран Растко Стојковић је својим јединим поготком шест минута пре краја повећао вођство на 25:20, а Петар Ненадић у следећем минуту дефинитивно решио питање победника - 26:20.

СРБИЈА: Инђић, Шешум 3, Ђукић 5, П. Ненадић 3, Радивојевић 2, Марковић 3, Ђорђић 4, Стојковић 1, Илић 1, Милић, Зеленовић 3, Д. Ненадић, Марсенић 1, Вујин 1, Станојевић, Цупара.

РУМУНИЈА: Онијекве 4, Моцану 3, Садовеак 3, Јонеа 2, Чепреги 2, Феничи 2, Михалчеа 2, Рамба 1, Григорас 1, Лазар 1, Павел 1.

ТАБЕЛА: Србија 6, Белорусија 5, Румунија 4, Пољска 1.

ПРЕОСТАЛИ МЕЧЕВИ: Србија - Пољска (14. јун), Румунија - Белорусија (15. јун), Белорусија - Србија, Пољска - Румунија (18. јун).

Извор: мондо.рс