EP: "Orlovi" iz Kragujevca na prvo mjesto!

Srbija još jednom pobedila Rumuniju i napravila veliki korak ka plasmanu na EP u Hrvatskoj 2018. Uravnotežen učinak u napadu i sjajno izdanje Vladimira Cupare na golu bili su ključevi uspeha.

Ostali sportovi 07.05.2017 | 22:45
Rukometna reprezentacija Srbije u Kragujevcu je pobedila Rumuniju rezultatom 27:22 (16:13) i u kombinaciji sa remijem na meču Poljska - Belorusija (27:27), posle 4. kola izbila na čelo tabele Grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Desno krilo Darko Đukić postigao je pet golova - sve u prvom poluvremenu - pratio ga je Petar Đorđić sa četiri, dok je Vladimir Cupara od početka do kraja bio praktično nerešiva enigma za napad Rumuna.

Za razliku od novembarskog mini-ciklusa, "orlovi" su uspeli da izbegnu pad posle pobede u prvoj utakmici i sada se sa ukupno šest bodova zasluženo nalaze na putu ka Hrvatskoj 2018.

Trijumfom nad Poljacima u Nišu 14. juna, izabranici Jovice Cvetkovića završili bi posao u kvalifikacijama kolo pre kraja i onda putovali u Minsk potpuno rasterećeni...

Okršaj u dvorani "Jezero" bio je drugi sa Rumunijom u razmaku od tri dana, nakon što su srpski rukometaši u Baja Mareu slavili rezultatom 23:22, golom Petra Nenadića u poslednjem sekundu.

Ovog puta ni izbliza nije bilo takve drame, ali nije bilo ni glatko, kao što možda sugeriše konačnih "plus pet".

Šteta je što "orlovi" nisu otklonili sve dileme već u prvom poluvremenu, kada su brzom i raznovrsnom igrom između 10. i 23. minuta od 6:6 stigli do 14:8.

Tu prednost održavali su do dva minuta pre kraja, kada je Đukić pogodio za 16:10, da bi Rumuni do odlaska na odmor prišli na 16:13, pa u prvim minutima drugog poluvremena nastavili seriju sve do pretećih 16:15!

Tada je Petar Đorđić "izmislio" gol sa devet metara, a Žarko Šešum nakon stative Rumuna povisio na 18:15.

Usledila je kontra sa igračem manje, ukradena lopta Đukića i pogodak Mijajla Marsenića, da bi Šešum u 39. minutu završio seriju od 4:0, posle koje se ponovo lakše disalo - 20:15.

Nakon 23:17 u 43. minutu nastupila je kriza, za 10 minuta su "orlovi" samo jednom uspeli da zatresu mrežu, ali je raspoloženi Cupara nizom sjajnih odbrana, uz povremenu naklonost sreće, držao situaciju pod kontrolom.

Veteran Rastko Stojković je svojim jedinim pogotkom šest minuta pre kraja povećao vođstvo na 25:20, a Petar Nenadić u sledećem minutu definitivno rešio pitanje pobednika - 26:20.

SRBIJA: Inđić, Šešum 3, Đukić 5, P. Nenadić 3, Radivojević 2, Marković 3, Đorđić 4, Stojković 1, Ilić 1, Milić, Zelenović 3, D. Nenadić, Marsenić 1, Vujin 1, Stanojević, Cupara.

RUMUNIJA: Onijekve 4, Mocanu 3, Sadoveak 3, Jonea 2, Čepregi 2, Feniči 2, Mihalčea 2, Ramba 1, Grigoras 1, Lazar 1, Pavel 1.

TABELA: Srbija 6, Belorusija 5, Rumunija 4, Poljska 1.

PREOSTALI MEČEVI: Srbija - Poljska (14. jun), Rumunija - Belorusija (15. jun), Belorusija - Srbija, Poljska - Rumunija (18. jun).

Izvor: mondo.rs