Моћни Вардар!

У овом делу Европе, најбољи рукомет игра се у Скопљу.

Остали спортови 11.04.2017 | 21:20
У конкуренцији најбољих рукометних тимова Мађарске, Словачке, Белорусије, Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине и Македоније, један је доминантан.

Рукометаши скопског Вардара освојили су у недељу увече титулу у регионалној СЕХА лиги, након што су у финалу завршног турнира у белоруском Бресту победили мађарски Веспрем - 26:21 (11:11)!

У тврдој утакмици Вардар је током већег дела меча одржавао минималну предност од једног гола, а играчи у црвено-црним дресовима су утакмицу преломили половином другог полувремена. Кључни период је био од 43. до 55. минута када је Вардар направио серију од 7:1 и побегао на недостижних 24:18.

Најефикаснији на финалној утакмици у тиму македонског шампиона били су најкориснији играч финалног турнира Жоан Кањелас и Тимур Дибиров са по пет голова, док је Мијајло Марсенић постигао четири гола из четири покушаја.

Велику заслугу за титулу у регионалној лиги има и голман Арпад Штербик који је имао 12 одбрана.

У мађарском тиму, који је био бранилац титуле, најефикаснији је био Момир Илић са пет голова, док је хрватски голман Мирко Алиловић забележио 13 одбрана.

Овом победом Вардар је постао први тим који је у историји СЕХА лиге стигао до три титуле, које су освојене у пет финала. Вардар је претходни трофеј у регионалној лиги освојио 2014, а македонски медији победу проглашавају осветом Веспрему за прошлогодишње финале.

Рукометаши Мешкова из Бреста су у утакмици за треће место победили Загреб 23:19 у лиги иза које стоји гигант "Газпром".