Moćni Vardar!

U ovom delu Evrope, najbolji rukomet igra se u Skoplju.

Ostali sportovi 11.04.2017 | 21:20
U konkurenciji najboljih rukometnih timova Mađarske, Slovačke, Belorusije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije, jedan je dominantan.

Rukometaši skopskog Vardara osvojili su u nedelju uveče titulu u regionalnoj SEHA ligi, nakon što su u finalu završnog turnira u beloruskom Brestu pobedili mađarski Vesprem - 26:21 (11:11)!

U tvrdoj utakmici Vardar je tokom većeg dela meča održavao minimalnu prednost od jednog gola, a igrači u crveno-crnim dresovima su utakmicu prelomili polovinom drugog poluvremena. Ključni period je bio od 43. do 55. minuta kada je Vardar napravio seriju od 7:1 i pobegao na nedostižnih 24:18.

Najefikasniji na finalnoj utakmici u timu makedonskog šampiona bili su najkorisniji igrač finalnog turnira Žoan Kanjelas i Timur Dibirov sa po pet golova, dok je Mijajlo Marsenić postigao četiri gola iz četiri pokušaja.

Veliku zaslugu za titulu u regionalnoj ligi ima i golman Arpad Šterbik koji je imao 12 odbrana.

U mađarskom timu, koji je bio branilac titule, najefikasniji je bio Momir Ilić sa pet golova, dok je hrvatski golman Mirko Alilović zabeležio 13 odbrana.

Ovom pobedom Vardar je postao prvi tim koji je u istoriji SEHA lige stigao do tri titule, koje su osvojene u pet finala. Vardar je prethodni trofej u regionalnoj ligi osvojio 2014, a makedonski mediji pobedu proglašavaju osvetom Vespremu za prošlogodišnje finale.

Rukometaši Meškova iz Bresta su u utakmici za treće mesto pobedili Zagreb 23:19 u ligi iza koje stoji gigant "Gazprom".