АБА: Побједа Карпоша за образ лиге!

Задар није успео да у Скопљу освоји бодове спаса, али имаће "поправни" против Олимпије на свом паркету. Крка у последњем колу дочекује Цибону и чека кикс ривала.

Кошарка 06.03.2017 | 23:45
Карпош Соколи победио је Задар у последњем мечу 25. кола АБА лиге и тако га спречио да коло пре краја обезбеди опстанак - 85:79 (19:24, 22:17, 16:19, 28:19)!

Дебитант у регионалном такмичењу није имао нарочитог такмичарског мотива, али је желео да добије последњи меч пред својим навијачима.

То је и урадио, иако су гости водили већим делом другог полувремена, последњи пут резултатом 66:70 у 36. минуту.

Уследила је серија Карпоша од 10:1, од које се Задар није опоравио, па ће у последње коло ући са само једном победом више од последњепласиране Крке.

Шампион Јадрана у сезони 2002/03 имаће још једну прилику да избегне испадање, и то као домаћин против Олимпије. Ако доживи још један пораз, Крка ће доћи у позицију да се извуче, евентуалном победом над Цибоном у Новом Месту.

У тиму српског тренера Драгана Гагија Николића, најбољи су у понедељак били Кендрик Пери са 26, Драган Зековић са 17 и Драган Лабовић са 16 поена, док су се код гостију издвојили Борис Бараћ са 22, односно Мислав Брзоја и Иван Маринковић са по 14.

Цибона - Мега Лекс 88:100

ТАБЕЛА: Звезда 24-1, Цедевита 19-6, Партизан 19-6, Будућност 18-7, Игокеа 12-13, Цибона 11-14, Мега 10-15, ФМП 10-15, Олимпија 10-15, Карпош 10-15, Морнар 9-16, МЗТ Скопље 8-17, Задар 8-17, Крка 7-18.

ПАРОВИ ПОСЛЕДЊЕГ КОЛА: Мега - Карпош, Игокеа - Партизан, Цедевита - ФМП, Крка - Цибона, Задар - Олимпија, МЗТ Скопље - Морнар, Звезда - Будућност.

Извор: мондо.рс