ABA: Pobjeda Karpoša za obraz lige!

Zadar nije uspeo da u Skoplju osvoji bodove spasa, ali imaće "popravni" protiv Olimpije na svom parketu. Krka u poslednjem kolu dočekuje Cibonu i čeka kiks rivala.

Košarka 06.03.2017 | 23:45
Karpoš Sokoli pobedio je Zadar u poslednjem meču 25. kola ABA lige i tako ga sprečio da kolo pre kraja obezbedi opstanak - 85:79 (19:24, 22:17, 16:19, 28:19)!

Debitant u regionalnom takmičenju nije imao naročitog takmičarskog motiva, ali je želeo da dobije poslednji meč pred svojim navijačima.

To je i uradio, iako su gosti vodili većim delom drugog poluvremena, poslednji put rezultatom 66:70 u 36. minutu.

Usledila je serija Karpoša od 10:1, od koje se Zadar nije oporavio, pa će u poslednje kolo ući sa samo jednom pobedom više od poslednjeplasirane Krke.

Šampion Jadrana u sezoni 2002/03 imaće još jednu priliku da izbegne ispadanje, i to kao domaćin protiv Olimpije. Ako doživi još jedan poraz, Krka će doći u poziciju da se izvuče, eventualnom pobedom nad Cibonom u Novom Mestu.

U timu srpskog trenera Dragana Gagija Nikolića, najbolji su u ponedeljak bili Kendrik Peri sa 26, Dragan Zeković sa 17 i Dragan Labović sa 16 poena, dok su se kod gostiju izdvojili Boris Barać sa 22, odnosno Mislav Brzoja i Ivan Marinković sa po 14.

Cibona - Mega Leks 88:100

TABELA: Zvezda 24-1, Cedevita 19-6, Partizan 19-6, Budućnost 18-7, Igokea 12-13, Cibona 11-14, Mega 10-15, FMP 10-15, Olimpija 10-15, Karpoš 10-15, Mornar 9-16, MZT Skoplje 8-17, Zadar 8-17, Krka 7-18.

PAROVI POSLEDNJEG KOLA: Mega - Karpoš, Igokea - Partizan, Cedevita - FMP, Krka - Cibona, Zadar - Olimpija, MZT Skoplje - Mornar, Zvezda - Budućnost.

Izvor: mondo.rs