БЛ: Ајнтрахт тоне, ХСВ се буди, Херта све даље од ЛШ!

Фудбалери Ајнтрахта поражени су од Фрајбурга на свом терену са 2:1 у 23. колу немачке Бундеслиге.

Фудбал 06.03.2017 | 11:00
Домаћи фудбалери први су повели у 12 минуту преко Хрготе који је био прецизан са око 11 метара, када је Хектор добацио у казнени простор са готово целог терена.

Преокрет гостима донео је Нидерлехнер, прво је изјендачио у 25. минуту, а у 59. погодио за тријумф своје екипе.

Екипа из Франкфурта наставила је са лошим партијама пошто је везала и четврти пораз од укупно осам ове сезоне и налази се на шестом месту на табели са 35 бодова. Са друге стране Фрајбург је забележио 10. победу и попео се на осмо место са 33.

У последнем мечу кола Хамбург је савладао Херту 1:0 и стигао до важне победе у борби за опстанак. Арон Хант је проиграо Албина Екдала који је сјајним ударцем обрадовао домаће навијаче.

ХСВ је и даље у зони испадања, али на 16. позицији која доноси бараж са трећепласираном екипом из Цвајте. Изједначен је са Вофсбургом који је први "изнад црте", док има пет више од Инголштата.

Српски репрезентативац Филип Костић је ушао као резерва ХСВ у 57. минуту уместо Луис Холтбија, али није значајно утицао на исход меча.