BL: Ajntraht tone, HSV se budi, Herta sve dalje od LŠ!

Fudbaleri Ajntrahta poraženi su od Frajburga na svom terenu sa 2:1 u 23. kolu nemačke Bundeslige.

Fudbal 06.03.2017 | 11:00
Domaći fudbaleri prvi su poveli u 12 minutu preko Hrgote koji je bio precizan sa oko 11 metara, kada je Hektor dobacio u kazneni prostor sa gotovo celog terena.

Preokret gostima doneo je Niderlehner, prvo je izjendačio u 25. minutu, a u 59. pogodio za trijumf svoje ekipe.

Ekipa iz Frankfurta nastavila je sa lošim partijama pošto je vezala i četvrti poraz od ukupno osam ove sezone i nalazi se na šestom mestu na tabeli sa 35 bodova. Sa druge strane Frajburg je zabeležio 10. pobedu i popeo se na osmo mesto sa 33.

U poslednem meču kola Hamburg je savladao Hertu 1:0 i stigao do važne pobede u borbi za opstanak. Aron Hant je proigrao Albina Ekdala koji je sjajnim udarcem obradovao domaće navijače.

HSV je i dalje u zoni ispadanja, ali na 16. poziciji koja donosi baraž sa trećeplasiranom ekipom iz Cvajte. Izjednačen je sa Vofsburgom koji je prvi "iznad crte", dok ima pet više od Ingolštata.

Srpski reprezentativac Filip Kostić je ušao kao rezerva HSV u 57. minutu umesto Luis Holtbija, ali nije značajno uticao na ishod meča.