БЛ: Киријакос, у Леверкузен се не враћај! ХСВ најзад славио!

Хамбургер победио Бајер у премијерном мечу 19. кола Бундеслиге, а гол одлуке постигао играч гостију на позајмици у табору вечерашњег ривала.

Фудбал 03.02.2017 | 23:28
Хамбургер је живнуо! После два изузетно непријатна пораза на старту другог дела сезоне, екипа Маркуса Гисдола поразила очајни Леверкузен резултатом 1:0 и барем до сутра изашла из "црвене зоне". Оно по чему ће овај окршај остати упамћен јесте чињнеица да је за ХСВ играо Бајеров играч на позајмици Киријакос Пападопулос и да је баш он у 76. минуту пресудио свом клубу.

Премијерни меч 19. кола Бундеслиге био је доста лош, чак се може рећи далеко испод стандарда немачке елитне лиге. У првом полувремену ни један ни други тим нису упутили шут у оквир гола, а колико је Леверкузен био лош говори то што се њихов једини ударац на читавом сусрету догодио у 85. минуту, када је Кислинг погодио пречку. Изостанак понајбољег играчаХакана Чалханоглуа због суспензије очигледно је и те како утицао на игру гостију...

Баш због те суспензије и изостанка турског репрезентативца чуди одлука Рогера Шмита да на клупи остави Јулијана Бранта и тако додатно отупи оштрицу свог напада. Када је Левер у питању још треба поменути да је деби у дресу Веркселфа уписао Лион Бејли, јануарско појачање од 20.000.000 евра.

А сада још мало о квалитету саме утакмице... Хамбургер је до гола дошао из првог ударца у гол Бајера! Николај Милер је центрирао, а Пападопулос најбоље одрегаовао и погодио мрежу Бернда Леноа. Колико се идентификовао са новим, а под ноге бацио заправо свој "прави" клуб говори то што је после гола пољубио грб ХСВ-а и врло "моћно" прославио победоносни погодак.

Сва је прилика да он после истека ове позајмице неће имати где да се врати, ако је уопште тако нешто и планирао...

Наш Филип Костић пружио је сасвим пристојну партију. Пробијао, дриблао, мучио дефанзивце са Бај арене. нажалост, није имао среће да све то крунише неким поготком или асистенцијом.