BL: Kirijakos, u Leverkuzen se ne vraćaj! HSV najzad slavio!

Hamburger pobedio Bajer u premijernom meču 19. kola Bundeslige, a gol odluke postigao igrač gostiju na pozajmici u taboru večerašnjeg rivala.

Fudbal 03.02.2017 | 23:28
Hamburger je živnuo! Posle dva izuzetno neprijatna poraza na startu drugog dela sezone, ekipa Markusa Gisdola porazila očajni Leverkuzen rezultatom 1:0 i barem do sutra izašla iz "crvene zone". Ono po čemu će ovaj okršaj ostati upamćen jeste činjneica da je za HSV igrao Bajerov igrač na pozajmici Kirijakos Papadopulos i da je baš on u 76. minutu presudio svom klubu.

Premijerni meč 19. kola Bundeslige bio je dosta loš, čak se može reći daleko ispod standarda nemačke elitne lige. U prvom poluvremenu ni jedan ni drugi tim nisu uputili šut u okvir gola, a koliko je Leverkuzen bio loš govori to što se njihov jedini udarac na čitavom susretu dogodio u 85. minutu, kada je Kisling pogodio prečku. Izostanak ponajboljeg igračaHakana Čalhanoglua zbog suspenzije očigledno je i te kako uticao na igru gostiju...

Baš zbog te suspenzije i izostanka turskog reprezentativca čudi odluka Rogera Šmita da na klupi ostavi Julijana Branta i tako dodatno otupi oštricu svog napada. Kada je Lever u pitanju još treba pomenuti da je debi u dresu Verkselfa upisao Lion Bejli, januarsko pojačanje od 20.000.000 evra.

A sada još malo o kvalitetu same utakmice... Hamburger je do gola došao iz prvog udarca u gol Bajera! Nikolaj Miler je centrirao, a Papadopulos najbolje odregaovao i pogodio mrežu Bernda Lenoa. Koliko se identifikovao sa novim, a pod noge bacio zapravo svoj "pravi" klub govori to što je posle gola poljubio grb HSV-a i vrlo "moćno" proslavio pobedonosni pogodak.

Sva je prilika da on posle isteka ove pozajmice neće imati gde da se vrati, ako je uopšte tako nešto i planirao...

Naš Filip Kostić pružio je sasvim pristojnu partiju. Probijao, driblao, mučio defanzivce sa Baj arene. nažalost, nije imao sreće da sve to kruniše nekim pogotkom ili asistencijom.