ИТА: Фиорентина сигурна против Кјева! Наполи славио на Сан Сиру!

Фудбалери Фиорентине победили су у гостима екипу Кјева са 3:0. Фудбалери Наполија победили су с у гостима екипу Милана са 2:1 у дерби мечу 21. кола италијанске Серије А. Виола као фурија, почупала уши Летећим магарцима! Ако наставе овако фудбалери из Фиренце веома брзо би могли да се укључе у борбу за место на табели које води у европска такмичења.

Фудбал 22.01.2017 | 08:30
Голове за Фиорентину постигли су Кристијано Тељо у 18. и Кума Бабакар у 52. минуту, док је коначних 3:0 поставио Федерико Киеса у 94. минуту.

Фиорентина је, после девете победе од почетка шампионата, осма на табели Серије А са 33 бода. Кјево, на другој страни, има 25 бодова и 12. је на табели.

У наредном колу Фиорентина игра против Дјенове на свом терену, док Кјево гостује Лацију.

Кад се победи Јувентус, све је лакше. Јер то је оно што је најважније навијачима Фиорентине. А Виола је после највећег непријатеља победила и Кјево и то у гостима са 3:0 у утакмици 20. кола Серије А.

Ако наставе овако фудбалери из Фиренце веома брзо би могли да се укључе у борбу за место на табели које води у европска такмичења.

Већ у 18. минуту некадашња млада нада Барселоне, Кристијан Тељо, је начео госте, наставио је Кума Бабакар из пенала у 52. минуту, а докрајичио их је Федерико Кијеза у четвртом минуту судијске надокнаде.

Интересантно, Фиорентина је пре 10 дана и у италијанском купу савладала екипу Кјева, тако да се може рећи да су им Летећи магарци постали редовне муштерије.

Иначе, осим акција које су резултирале головима, навијачи на стадиону Бентегоди у Верони и нису баш имали прилике да гледају претерано занимљив и квалитетан фудбал.

Српски интернационалац Ненад Томовић играо је за Фиорентину од 82. минута, када је на терену заменио Гонзала Родригеза.

Замирисало је на славне дане Калча! Наполи добио на Сан Сиру, прштало на све стране! Али главни је утисак да је Дрис Мертенс био веома попустљив према Милану...

Наполи је уписао трећу победу у низу и трећи је на табели са 44 бода колико има и другопласирана Рома, али уз меч више. Росонери су пети са 37 бодова.

За исход вечерашњег меча пресудно је било првих девет минута. Наполи је повео у шестом минуту голом Лоренца Инсиње, а само три мунута касније мрежу Милана је погодио и Хосе Каљехон.

Јурај Кучка је у 37. минуту смањио на 2:1, а иако је било доста прилика резултат се до краја утакмице није мењао.

Заљубљеници у италијански фудбал треба да се радују! Без обзира на то за кога навијају могу да буду апсолутно задовољни оним што су им приредили фудбалери Милана и Наполија, јер вечерашњи окршај на Сан Сиру апсолутно је био достојан неких ранијих колосалних дуела великана Серије А и неких давних времена за којима фудбалска популација којој срце куца за Калчо нескривено пати већ годинама.

Али романтика за романтику, сећања за сећања, а резултат за резултат. Ако због овог првог и другог и један и други навијачки табор може да буде задовољан, због трећег свакако не може. Јер Наполи је победио Милан са 2:1, остао у трци за Скудето са Јувентусом и Ромом, док ће Росонери без обзира на добре трендове које гаје последњих месеци ипак морати још да попричекају на старе висине, или бар равноправно конкурисање у борби за титулу неприкосновеном Јувентусу.

Почело је ужасно по домаће и свима на стадиону кроз главу је прошао онај окршај из октобра 2015. Тада је, сећате се, Наполи протутњао Миланом и славио једну од најубедљивијих победа над Росонерима - 4:0. Када је Инсиње на маестрално додавање Дриса Мертенса у 6. минуту матирао Донаруму, а само три минута касније и Каљехонпронашао лопти пут до мреже - и то кроз Донарумине ноге - Милан се нашао у најмрачнијем тунелу на свету. Претио је дебакл, никоме на стадиону није било пријатно, понајмање Винћенцу Монтелу, човеку који већ месецима ради на томе да седмоструког шампиона Европе врати на иоле достојанствен колосек битисања, али пошто је Мертенс у 29. минуту пропустио прилку да нокаутира грогираног гиганта - заставица помоћника остала је доле, уследио је шут са пет метара право у голмана Миланеза - гол Куцке у финишу првог дела унео је до тада неочекивану драму у меч.

Домаћи су додатно васкрсли после паузе. Заиграли су много зрелије и на минимум свели опасне контре Наполија. Играло се у тим тренуцима без гарда, било је шанси на обе стране, много снажних дуела, врхунског ритма...

Још једну идеалну шансу да реши утакмицу Мертенс је пропустио у 70. минуту када је изашао "један на један" са Донарумом. Млади голман поново је изашао као победник из тог дуела.

Када се подвуче црта и Монтелина чета је имала доста опасних напада, али махом су сви били осиромашени за онај кључни, коначни пас. Само је Абате три пута утрчао у пуном спринту у шеснаестерац Наполитанаца и ниједном није успео да пронађе Баку или неког другог из навале са својим повратним лоптама, односном центаршуитевима.

У последњем нападу Милана и Донарума је отишао напред. Играо се 95. минут. Високи голман чак је успео да упути ударац на гол гостију, али Реина је то лако укротио.

Наполи после тријумфа на сан Сиру има 44 бода, само један мање од водећег Јувеа који се у недељу састаје са Лацијем. Тим из Торина ће ипак и после тог дуела имати један меч мање од највећег конкурента у борби за трон. На 44 бода је и Рома, а следе Лацио, Милан и Интер са 40, 37, односно 36...

Наполи у наредном колу дочекује Палермо, док Милан гостује Удинезеу.