ITA: Fiorentina sigurna protiv Kjeva! Napoli slavio na San Siru!

Fudbaleri Fiorentine pobedili su u gostima ekipu Kjeva sa 3:0. Fudbaleri Napolija pobedili su s u gostima ekipu Milana sa 2:1 u derbi meču 21. kola italijanske Serije A. Viola kao furija, počupala uši Letećim magarcima! Ako nastave ovako fudbaleri iz Firence veoma brzo bi mogli da se uključe u borbu za mesto na tabeli koje vodi u evropska takmičenja.

Fudbal 22.01.2017 | 08:30
Golove za Fiorentinu postigli su Kristijano Teljo u 18. i Kuma Babakar u 52. minutu, dok je konačnih 3:0 postavio Federiko Kiesa u 94. minutu.

Fiorentina je, posle devete pobede od početka šampionata, osma na tabeli Serije A sa 33 boda. Kjevo, na drugoj strani, ima 25 bodova i 12. je na tabeli.

U narednom kolu Fiorentina igra protiv Djenove na svom terenu, dok Kjevo gostuje Laciju.

Kad se pobedi Juventus, sve je lakše. Jer to je ono što je najvažnije navijačima Fiorentine. A Viola je posle najvećeg neprijatelja pobedila i Kjevo i to u gostima sa 3:0 u utakmici 20. kola Serije A.

Ako nastave ovako fudbaleri iz Firence veoma brzo bi mogli da se uključe u borbu za mesto na tabeli koje vodi u evropska takmičenja.

Već u 18. minutu nekadašnja mlada nada Barselone, Kristijan Teljo, je načeo goste, nastavio je Kuma Babakar iz penala u 52. minutu, a dokrajičio ih je Federiko Kijeza u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Interesantno, Fiorentina je pre 10 dana i u italijanskom kupu savladala ekipu Kjeva, tako da se može reći da su im Leteći magarci postali redovne mušterije.

Inače, osim akcija koje su rezultirale golovima, navijači na stadionu Bentegodi u Veroni i nisu baš imali prilike da gledaju preterano zanimljiv i kvalitetan fudbal.

Srpski internacionalac Nenad Tomović igrao je za Fiorentinu od 82. minuta, kada je na terenu zamenio Gonzala Rodrigeza.

Zamirisalo je na slavne dane Kalča! Napoli dobio na San Siru, prštalo na sve strane! Ali glavni je utisak da je Dris Mertens bio veoma popustljiv prema Milanu...

Napoli je upisao treću pobedu u nizu i treći je na tabeli sa 44 boda koliko ima i drugoplasirana Roma, ali uz meč više. Rosoneri su peti sa 37 bodova.

Za ishod večerašnjeg meča presudno je bilo prvih devet minuta. Napoli je poveo u šestom minutu golom Lorenca Insinje, a samo tri munuta kasnije mrežu Milana je pogodio i Hose Kaljehon.

Juraj Kučka je u 37. minutu smanjio na 2:1, a iako je bilo dosta prilika rezultat se do kraja utakmice nije menjao.

Zaljubljenici u italijanski fudbal treba da se raduju! Bez obzira na to za koga navijaju mogu da budu apsolutno zadovoljni onim što su im priredili fudbaleri Milana i Napolija, jer večerašnji okršaj na San Siru apsolutno je bio dostojan nekih ranijih kolosalnih duela velikana Serije A i nekih davnih vremena za kojima fudbalska populacija kojoj srce kuca za Kalčo neskriveno pati već godinama.

Ali romantika za romantiku, sećanja za sećanja, a rezultat za rezultat. Ako zbog ovog prvog i drugog i jedan i drugi navijački tabor može da bude zadovoljan, zbog trećeg svakako ne može. Jer Napoli je pobedio Milan sa 2:1, ostao u trci za Skudeto sa Juventusom i Romom, dok će Rosoneri bez obzira na dobre trendove koje gaje poslednjih meseci ipak morati još da popričekaju na stare visine, ili bar ravnopravno konkurisanje u borbi za titulu neprikosnovenom Juventusu.

Počelo je užasno po domaće i svima na stadionu kroz glavu je prošao onaj okršaj iz oktobra 2015. Tada je, sećate se, Napoli protutnjao Milanom i slavio jednu od najubedljivijih pobeda nad Rosonerima - 4:0. Kada je Insinje na maestralno dodavanje Drisa Mertensa u 6. minutu matirao Donarumu, a samo tri minuta kasnije i Kaljehonpronašao lopti put do mreže - i to kroz Donarumine noge - Milan se našao u najmračnijem tunelu na svetu. Pretio je debakl, nikome na stadionu nije bilo prijatno, ponajmanje Vinćencu Montelu, čoveku koji već mesecima radi na tome da sedmostrukog šampiona Evrope vrati na iole dostojanstven kolosek bitisanja, ali pošto je Mertens u 29. minutu propustio prilku da nokautira grogiranog giganta - zastavica pomoćnika ostala je dole, usledio je šut sa pet metara pravo u golmana Milaneza - gol Kucke u finišu prvog dela uneo je do tada neočekivanu dramu u meč.

Domaći su dodatno vaskrsli posle pauze. Zaigrali su mnogo zrelije i na minimum sveli opasne kontre Napolija. Igralo se u tim trenucima bez garda, bilo je šansi na obe strane, mnogo snažnih duela, vrhunskog ritma...

Još jednu idealnu šansu da reši utakmicu Mertens je propustio u 70. minutu kada je izašao "jedan na jedan" sa Donarumom. Mladi golman ponovo je izašao kao pobednik iz tog duela.

Kada se podvuče crta i Montelina četa je imala dosta opasnih napada, ali mahom su svi bili osiromašeni za onaj ključni, konačni pas. Samo je Abate tri puta utrčao u punom sprintu u šesnaesterac Napolitanaca i nijednom nije uspeo da pronađe Baku ili nekog drugog iz navale sa svojim povratnim loptama, odnosnom centaršuitevima.

U poslednjem napadu Milana i Donaruma je otišao napred. Igrao se 95. minut. Visoki golman čak je uspeo da uputi udarac na gol gostiju, ali Reina je to lako ukrotio.

Napoli posle trijumfa na san Siru ima 44 boda, samo jedan manje od vodećeg Juvea koji se u nedelju sastaje sa Lacijem. Tim iz Torina će ipak i posle tog duela imati jedan meč manje od najvećeg konkurenta u borbi za tron. Na 44 boda je i Roma, a slede Lacio, Milan i Inter sa 40, 37, odnosno 36...

Napoli u narednom kolu dočekuje Palermo, dok Milan gostuje Udinezeu.