БЕЛ: Андерлехт једва сломио отпор Шарлрое!

Нападач са великим Н: Теодорчик 24 на 30! Похвале и за Спајића, коначно на месту штопера. Шарлроа у једном од дербија кола поклекла на домаћем терену.

Фудбал 26.12.2016 | 20:40
Мехелен је одолео Зулте Варегему, Остедне поклекао пред Еупеном, а Андерлехт на крилима незаустављивог Лукаша Теодорчика све то искористио и минималцем на гостовању код екише Шарлроа бар на три сата преузео лидерску позицију на табели Про лиге.

Све осим тог гола Пољака у 74. минуту меча било је за заборав с обзиром да је део меча навијачима само задавао главобољу и терао их да се питају шта им је уопште требало да на празнике излазе из куће. И онда, тешко је више побројати колико је то пута урадио ове јесени, Лукаш Теодорчик облачи одело супехероја и спасава Андерлехт.

Софијан Хани му је предао лопту, а 25-годишњи Пољак још једном показао какав њух за гол има и својим 24. поготком на 30 утакмица за белгијског великана у овој сезони утабао гостима пут до победе. У првенству већ 16 комада. Сасвим довољно за убедљиво прво место на листи најбљих стрелаца.

Само 10 минута касније селидба бодова у Брисел је и оверена, пошто је Франк Ачимпонг, на пас Теодорчика наравно, погодио за коначних 2:0.

Поменућемо само још да су белгијски медији на сва уста нахвалили Уроша Спајића, који је у одсуству суспендованог Каре Мбођија коначно заиграо као штопер и оставио више него добар утисак. Врло сигуран, посебно чврст у ваздушним дуелима... Само су неки од епитета којима су га частили белгијски новинари.