BEL: Anderleht jedva slomio otpor Šarlroe!

Napadač sa velikim N: Teodorčik 24 na 30! Pohvale i za Spajića, konačno na mestu štopera. Šarlroa u jednom od derbija kola poklekla na domaćem terenu.

Fudbal 26.12.2016 | 20:40
Mehelen je odoleo Zulte Varegemu, Ostedne poklekao pred Eupenom, a Anderleht na krilima nezaustavljivog Lukaša Teodorčika sve to iskoristio i minimalcem na gostovanju kod ekiše Šarlroa bar na tri sata preuzeo lidersku poziciju na tabeli Pro lige.

Sve osim tog gola Poljaka u 74. minutu meča bilo je za zaborav s obzirom da je deo meča navijačima samo zadavao glavobolju i terao ih da se pitaju šta im je uopšte trebalo da na praznike izlaze iz kuće. I onda, teško je više pobrojati koliko je to puta uradio ove jeseni, Lukaš Teodorčik oblači odelo supeheroja i spasava Anderleht.

Sofijan Hani mu je predao loptu, a 25-godišnji Poljak još jednom pokazao kakav njuh za gol ima i svojim 24. pogotkom na 30 utakmica za belgijskog velikana u ovoj sezoni utabao gostima put do pobede. U prvenstvu već 16 komada. Sasvim dovoljno za ubedljivo prvo mesto na listi najbljih strelaca.

Samo 10 minuta kasnije selidba bodova u Brisel je i overena, pošto je Frank Ačimpong, na pas Teodorčika naravno, pogodio za konačnih 2:0.

Pomenućemo samo još da su belgijski mediji na sva usta nahvalili Uroša Spajića, koji je u odsustvu suspendovanog Kare Mbođija konačno zaigrao kao štoper i ostavio više nego dobar utisak. Vrlo siguran, posebno čvrst u vazdušnim duelima... Samo su neki od epiteta kojima su ga častili belgijski novinari.