БЕЛ: Мехелен опасно пријети, Беверен прекинуо црни низ!

Две победе домаћина и један реми у мечевима 20. кола белгијске Про лиге.

Фудбал 20.12.2016 | 23:40
Фудбалери Мехелена ушли су у форму пред сам крај календарске године. Вечерас су на свом терену у једном од дербија 20. кола белгијске Про лиге савладали Шарлроа са 1:0 и пробио се до четвртог места на табели.

Екипи Мехелена то је била четврта узастопна победа у шампионату и ако овако наставе, поново ће се борити за излазак у Европу.

Био је то дуел једнако квалитетних ривала, а може да се каже да је победио тим који је имао мало више среће. Стрелац јединог поготка на утакмици био је Матс Ритс 10 минута пре краја.

Српски штопер и некадашњи фудбалер Рада Урош Витас одиграо је целу утакмицу за екипу Мехелена.

Фудбалери Беверена прекинули су црни низ од пет мечева у шампионату без победе, пошто су на свом стадиону савладали Сен Труден са 3:1.

Већ после првог полувремена домаћин је имао убедљиву предност захваљујући погоцима Гана и Буатуа. У другом полувремену су гости само успели да ублаже пораз.

Може се рећи слободно и да је ово био кикс Сен Трудена, јер је поменути тим везао три победе у Про лиги.