BEL: Mehelen opasno prijeti, Beveren prekinuo crni niz!

Dve pobede domaćina i jedan remi u mečevima 20. kola belgijske Pro lige.

Fudbal 20.12.2016 | 23:40
Fudbaleri Mehelena ušli su u formu pred sam kraj kalendarske godine. Večeras su na svom terenu u jednom od derbija 20. kola belgijske Pro lige savladali Šarlroa sa 1:0 i probio se do četvrtog mesta na tabeli.

Ekipi Mehelena to je bila četvrta uzastopna pobeda u šampionatu i ako ovako nastave, ponovo će se boriti za izlazak u Evropu.

Bio je to duel jednako kvalitetnih rivala, a može da se kaže da je pobedio tim koji je imao malo više sreće. Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Mats Rits 10 minuta pre kraja.

Srpski štoper i nekadašnji fudbaler Rada Uroš Vitas odigrao je celu utakmicu za ekipu Mehelena.

Fudbaleri Beverena prekinuli su crni niz od pet mečeva u šampionatu bez pobede, pošto su na svom stadionu savladali Sen Truden sa 3:1.

Već posle prvog poluvremena domaćin je imao ubedljivu prednost zahvaljujući pogocima Gana i Buatua. U drugom poluvremenu su gosti samo uspeli da ublaže poraz.

Može se reći slobodno i da je ovo bio kiks Sen Trudena, jer je pomenuti tim vezao tri pobede u Pro ligi.