ПОР: Бенфика суверени владар португалског фудбала!

Раул Хименез - Бенфикин Господин пенал! Сјајни Мексиканац не промашује са беле тачке - 11/11!

Фудбал 18.12.2016 | 12:00
Провукла се Бенфика на гостовању против Ешторила. Славила је минимално са беле тачке голом Раула Хименеза, а може да се захвали фортуни што није кажњена у завршници када је домаћин имао сјајну шансу у надокнади времена. Да је Бразилац Густаво, резерва, био присебнији на другој стативи Орлови не би стигли до 11. победе у Примеири.

Овако, сачували су предност и после новог тријумфа (1:0) одлепили се другопласираном Порту на сасвим солидних четри бода разлике. Тренер Бенфике Руи Виторија извео је очекивани састав, а свих 90 минута сасвим солидно одиграо је српски репрезентативац Љубомир Фејса. Други Србин у редовима гостију Андрија Живковић са клупе је чекао прилику на овом мечу, али није уписао ниједан минут.

Гости су доминирали у већем делу меча, али нису искористили неколико добрих прилика које су створили. Тренутак одлуке био је већ споменути погодак са пенала сјајног Мексиканца Хименеза који је у том 61. минуту наставио фантастичан низ са беле тачке. Наиме, 25-годишњи нападач никада није промашио пенал у каријери, а до сада их је шутирао 11. Уједно, вечерас је постигао пети гол на петом мечу који је започео као стартер у дресу Бенфике, што нам сугерише да полако израста у топ нападача...