POR: Benfika suvereni vladar portugalskog fudbala!

Raul Himenez - Benfikin Gospodin penal! Sjajni Meksikanac ne promašuje sa bele tačke - 11/11!

Fudbal 18.12.2016 | 12:00
Provukla se Benfika na gostovanju protiv Eštorila. Slavila je minimalno sa bele tačke golom Raula Himeneza, a može da se zahvali fortuni što nije kažnjena u završnici kada je domaćin imao sjajnu šansu u nadoknadi vremena. Da je Brazilac Gustavo, rezerva, bio prisebniji na drugoj stativi Orlovi ne bi stigli do 11. pobede u Primeiri.

Ovako, sačuvali su prednost i posle novog trijumfa (1:0) odlepili se drugoplasiranom Portu na sasvim solidnih četri boda razlike. Trener Benfike Rui Vitorija izveo je očekivani sastav, a svih 90 minuta sasvim solidno odigrao je srpski reprezentativac Ljubomir Fejsa. Drugi Srbin u redovima gostiju Andrija Živković sa klupe je čekao priliku na ovom meču, ali nije upisao nijedan minut.

Gosti su dominirali u većem delu meča, ali nisu iskoristili nekoliko dobrih prilika koje su stvorili. Trenutak odluke bio je već spomenuti pogodak sa penala sjajnog Meksikanca Himeneza koji je u tom 61. minutu nastavio fantastičan niz sa bele tačke. Naime, 25-godišnji napadač nikada nije promašio penal u karijeri, a do sada ih je šutirao 11. Ujedno, večeras je postigao peti gol na petom meču koji je započeo kao starter u dresu Benfike, što nam sugeriše da polako izrasta u top napadača...