БЛ: Лајпциг опет први, хет трик Лацеа за победу Мајнца!

Фудбалери Лајпцига савладали су Херту са 2:0 у 15. колу Бундеслигу и вратили се на прво место на табели.

Фудбал 17.12.2016 | 23:30
Први гол постигао је нападач Тимо Вернер у 40. минуту меча, да би Вили Орбан у 62. повећао резултат за коначних 2:0.

Лајпциг је тако наставио са сјајном игром и после пораза у прошлом колу од Инголштада поново заузимају прву позицију са 36 бодова, док је Херта четврта на табели са 27.

Фудбалери Мајнца су славили на домаћем терену против Хамбурга – 3:1 (1:0) што је прва победа после три везана пораза. Гостујући тим повео је голом америчког нападача Бобија Вуда у 21, а јунак на овом мечу био је Дани Лаца који је хет триком у 35, 56 и 67. минуту решио победника.

Српски фудбалер Филип Костић одиграо је цео меч за екипу Хамбурга.

Фудбалери Аугзбурга уписали су прву победу после четири кола, пошто су на свом терену славили против Борусије из Менхенгладбаха са 1:0. Једини погодак на утакмици постигао је Мартин Хинтерегер у 77. минуту меча. Гојко Качар био је на клупи Аугзбурга.

Фудбалери Шалкеа и Фрајбурга одиграли су нерешено 1:1. Истим резултатом завршен је и меч Вердера и Келна, док су српски фудбалери Милош Јојић и Филип Младеновић са клупе су посматрали овај дуел.

У последњем мечу дана Волфсбург је на свом терену савладао Ајнтрахт – 1:0.

Једини гол на мечу, вредан три бода, постигао је Џефри Брума у 33. минуту. Јулијан Дракслер је извео корнер с десне стране, а Брума је био најбољи у скоку и главом послао лопту у мрежу гостујуће екипе.

Ајнтрахт је у 67. минуту имао велику прилику да изједначи, али Александар Мајер није искористио једанаестерац.

Фудбалер Волфсбурга Марио Гомез одиграо је данас свој 250. меч у Бундеслиги. Он је на тих 250 утакмица постигао 141 гол.

Волфсбург је, после треће победе од почетка сезоне, на 15. месту на табели Бундеслиге са 13 бодова, док је Ајнтрахт шести са 26 бодова.